Limbažnieču audumi — Skrīveros
Skrīveru novada kultūras centrā nule atklāta Limbažu Tautas lietišķās mākslas studijas “Dzilna” dalībnieču darbu izstāde. Krāšņas segas, plecu lakati, šalles un audumi no liniem būs apskatāmi līdz marta beigām.
Limbažu Tautas lietišķās mākslas studija “Dzilna” dibināta 1964. gadā. Audējas iepazinušas latviešu tautas kultūrvēsturisko mantojumu un to izmanto, darinot Vidzemes šatieru segas, galdautus, dvieļus, lakatus, kā arī sava novada tautastērpus. Aušanai izmanto koka stelles un ievēro senās tradīcijas.
Pirms diviem mēnešiem par studijas vadītāju kļuva skrīveriete, tekstilmāksliniece Baiba Vaivare, kura tekstilmākslas studiju vada arī Skrīveros.
— Tieši limbažnieces auž vienus no skaistākajiem audumiem, ko Latvijā var ieraudzīt, — saka Vaivares kundze. — Sākot ar dubultajām austajām segām, kurām katra puse ir citādāka, līdz ļoti smalkiem lakatiem un šallēm gan no vilnas, gan linu auduma. Ir krāšņi galdauti. Limbažnieces mani uzaicināja sadarboties, un pēc ilgāka pārdomu brīža piekritu.
Limbažnieču darbus izstādē Skrīveros var aplūkot pirmo reizi, taču tieši viņas auda Skrīveru vidējās paaudzes deju kolektīva “Dzēse” tautastērpu priekšautus. Ar šiem tērpiem Dziesmu svētku tērpu skatē skrīverieši ieguva trešo vietu.
Studijas “Dzilna” dalībniece Māra Eglīte stāsta, ka studijā ir ap 30 dalībnieču. Liela daļa audēju tajā darbojas kopš 1980. gada un audējas līdz šim vadījusi Dimatere Reklaite, taču nolemts sadarboties arī ar Vaivares kundzi. Audumu rakstus limbažnieces izdomā pašas, savukārt krāsu salikumu noskata dabā.
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra