Staburags.lv ARHĪVS

Ūdens ceļu sāk “Namejs”

Sandra Pumpure

2013. gada 21. novembris 08:21

399
Ūdens ceļu sāk “Namejs”

Uzņēmuma “A. A. Mežmalas” vikingu laivai “Lāčplēsis” Klintaines pagasta Liepsalās tagad ir jaunākais “brālis” — “Namejs”. Neilgi pirms valsts svētkiem tas devās pirmajā braucienā pa Daugavu, lai vēlāk turpinātu ceļu citos ūdeņos.

Pirmā laiva izgatavota Lietuvā, taču “Namejs” jau tapis pašu spēkiem. Uzņēmuma “A. A. Mežmalas” pārstāvis Arvīds Apfelbaums stāsta, ka bija pieredze, konstrukcijas paraugs un arī speciālas sagataves, tāpēc šovasar ķērušies pie darba. Atbalsts ieceres īstenošanai gūts, arī piedaloties Lauku atbalsta dienesta izsludinātajā Eiropas Savienības fondu finansētajā projektu konkursā. Novembra sākumā “Namejs” bija gatavs.

Laivas būvei pamatā izmantots ozols un lapegle, kā arī citi materiāli un modernākas tehnoloģijas, kuru apvienojums uzbur senatnīgu noskaņu un nodrošina ērtu kuģošanu pa upi. Jaunā laiva ir metru šaurāka par “Lāčplēsi”, bet arī tajā ir vieta ap 20 pasažieriem.

— Jaunās laivas nosaukuma varianti bija dažādi, bet izlēmu par labu “Namejam”. Namejs bija Tērvetes zemgaļu vecākais, vēlāk visas Zemgales ķēniņš un brīvības cīņu vadonis. Arī laivas mājvieta būs Zemgales sirdī, — stāsta Arvīds Apfelbaums.

Raksta turpinājumu lasiet laikraksta 21. novembra numurā