“Oligarhu desa” un “Deputātu sardeles”

Kaut arī līdz pat oktobrim daudznozaru kompānija (DK) “Daugava” gandrīz gadu tiesājās ar “Swedbank”, pēc mierizlīguma noslēgšanas tā paplašinājusi ražošanu un savos veikalos turpmāk piedāvās ne tikai maizes un piena produktus, bet arī gaļas izstrādājumus. “Daugavas” veikalos būs nopērkama “Oligarhu desa”, “Deputātu sardeles”, “Advokātu desa” un citi gaļas produkti.
Oktobrī DK “Daugava” un “Swedbank” noslēgusi papildu vienošanos pie esošā aizdevuma līguma, oficiāli nostiprinot sadarbību un pilnībā izbeidzot turpat gadu ilgušo konfliktu. Arī visās trijās savstarpējās tiesvedībās tiesām iesniegti izlīgumi.
Savukārt novembrī DK “Daugava” sākusi ražot gaļas izstrādājumus. Pašlaik sortimentā ir vairāki vārīto, žāvēto un citu desu veidi: “Daugavas desa”, “Prezidenta cīsiņi”, “Deputātu sardeles”, “Oligarhu desa”, “Advokātu desa”, “Tautas desa” jeb asinsdesa, kā arī “Saeimas delikatese” jeb liellopa aknu pastēte. Pārdošanā ir arī vairāki cūkgaļas un vistas gaļas kūpinājumi alkšņu malkā: “Brašais šķiņķītis”, “Smeķīgā krūtiņa”, “Lepnā karbonāde” un “Ņammīgā vistiņa”. Produkcijas ražotne ir Siguldā, bet desas var iegādāties visos DK “Daugava” veikalos arī Aizkrauklē un Sērenē. “Ražotne atvērta Siguldā, jo, pirms sākt ražošanu, izpētījām iespējas, kur tas būtu izdevīgāk gan no loģistikas, gan no saimnieciskā viedokļa,” stāsta DK “Daugava” saimnieks Aigars Vaivars. “Tā izveidota kādā zemnieku saimniecībā, kurā jau pirms tam bijis gaļas produkcijas ražošanas cehs, kas atbilda visām mūsu izvirzītajām prasībām.”
Par gaļas produktu ražošanu DK “Daugava” domāts jau sen, bet ražošana sākta tikai šomēnes. “Pašlaik Latvijas veikalos nevar nopirkt kvalitatīvus gaļas produktus. Izpētot tirgu, mēs secinājām, ka neviens ražotājs tādus nepiedāvā,” stāsta Vaivara kungs. “Desas un cīsiņi ražoti pēc īpašas “Daugavas” receptes, produktu sastāvā ir vairāk nekā 90% gaļas, kā arī “Daugavas” piens, krējums, saistvielas, garšvielas. Produkti nesatur konservantus, masas aizvietotājus un ķīmiskos uzlabotājus. Piemēram, “Oligarhu desā” ir 99% gaļas, bet cīsiņos — ap 90%, jo tos bez saistvielām nevar ražot. Savukārt gaļu iepērkam tikai no Latvijas zemniekiem.”
Gaļas produktu savdabīgie nosaukumi izdomāti, ņemot vērā pašreizējo situāciju valstī. “Pēdējos gados mūsu dzīve vairāk vai mazāk grozās ap notiekošo valdībā un Saeimā. Tāpēc arī radās ideja uz politiskajiem procesiem paraudzīties savādāk. Produktu nosaukumi nav izvēlēti nejauši, piemēram, “Oligarhu desā” jeb salami ir 99% gaļas, bet “Tautas desa” ir ikdienā ierastā asinsdesa, kura ir lētāka un kuru var atļauties nopirkt vairāk cilvēku,” stāsta Vaivara kungs.
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra