Daugavas krastā atrod artilērijas lādiņus

Šodien netālu no Pļaviņu HES un Aizkraukles notekūdeņu attīrīšanas iekārtām atrasti astoņi Pirmā pasaules kara laika 76 milimetru artilērijas lādiņi. Bīstamo atradumu sapieri aizveda iznīcināšanai Ādažu poligonā.
Lādiņus, izmēģinot nesen iegādāto metālu detektoru, atrada trīs aizkrauklieši — Nauris Ozoliņš, Andris Liseckis un Vladimirs Ansons.
— Nolēmām ierīci izmēģināt un devāmies uz Daugavas krastu. Savlaik makšķerējot ievērojām, ka stāvā krasta malā ir kara laika tranšejas, — saka Ansona kungs. — Ar ierīces palīdzību atradām vairākas sarūsējušas patronu čaulītes, kad pie kāda bērza ierīce norādīja lielāku metāla daudzumu. Aptuveni pusmetra dziļumā atradām astoņus lādiņus.
Notikuma vietā nekavējoties ieradās Aizkraukles policijas iecirkņa darbinieki, kuri izsauca Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas sapierus un līdz viņu atbraukšanai atradumu apsargāja. Policisti atcerējās, ka pērn tieši pie šī paša bērza jau atrasti divi lādiņi, taču nekas toreiz neliecināja, ka zemē varētu būt vēl citi. Virspusē redzamos atradis nejaušs garāmgājējs.
Atbraukušie sapieri, apskatījuši lādiņus, secināja, ka tie, visticamāk, ir neizmantoti Pirmā pasaules kara laika 76 milimetru artilērijas lādiņi. Par to, ka munīcija nav izmantota, liecināja nebojātie drošinātāji. Tomēr arī šādi lādiņi ir ļoti bīstami, jo tie ir sarūsējuši un arī drošības stiprinājumi var būt bojāti. Bīstamo atradumu sapieri aizveda iznīcināšanai Ādažu poligonā.
Vairāk attēlu skatieties galerijā
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra