Izstrādās velotūrisma maršrutus

Lai izstrādātu velotūrisma maršrutus Zemgales reģionā, Aizkrauklē notika Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) organizētā darba sanāksme. Tajā piedalījās Zemgales reģiona pašvaldību pārstāvji, arī no Aizkraukles, Skrīveriem un Kokneses.
Divu veidu tūristi
Velotūrisma maršrutus izstrādās Centrālbaltijas “Interreg” programmas projektā.
ZPR projektu vadītāja Anna Builo — Hoļme un Kurzemes tūrisma asociācijas pārstāve Aiga Petkēvica stāsta, ka projekts jāīsteno līdz nākamā gada vidum. Sadarbībā ar izdevniecību “Jāņa sēta” jāizdod karte un brošūra, jāizgatavo un jāizvieto ap 550 ceļa maršruta norāžu, ZPR mājaslapā jāizveido tūrisma sadaļa, jāpiedalās tūrisma izstādēs Somijā, Igaunijā, Latvijā, Vācijā un Nīderlandē.
Zemgales plānošanas reģiona partneri ir Kurzemes un Vidzemes tūrisma asociācija, Jelgavas reģionālais tūrisma informācijas centrs, kolēģi Igaunijā, Somijā un Zviedrijā, tādēļ darba grupu sanāksmes notiks arī ārvalstīs. Lietuva savukārt piedalās citu valstu kopīgā projektā.
Aiga Petkēvica teic, ka ir divu veidu velotūristi — pirmie ar velobraukšanu nodarbojas regulāri, piedalās sacensībās, paši arī izstrādā maršrutus, labi orientējas kartē un dienā nobrauc pat līdz 90 kilometriem. Viņi paši ar visu tiek galā. Otrie ir “svētdienas” braucēji, kuri ar draugiem vai ģimeni vēlas jauki pavadīt laiku, pa ceļam kaut ko apskatīt, viņi apkārtnē pārāk labi neorientējas, bieži baidās no meža un dienā nobrauc līdz 40 kilometriem — šī ir galvenā mērķauditorija, kurai jāpiedāvā jau gatavi maršruti.
Interesē apskates objekti
Sanāksmes dalībnieki apsprieda, kādus maršrutus iekļaut velokartē. Piemēram, vai velotūristiem būtu interesanti vairāki Sēlijas maršruti, kur ir skaista ainava, taču tā pamazām aizaug. Tūristus interesē apskates objekti, un ir arī svarīgi, lai pa ceļam būtu iespēja baudīt siltu maltīti vai vismaz iegādāties pārtiku kādā veikalā un varētu arī pārnakšņot. Nozīmīga ir iespēja izmantot dzelzceļu, kā arī turpināt ceļu pa citu novadu velomaršrutiem. Jāņem vērā arī tas, ka “Latvijas valsts ceļu” pārstāvji nevēlas, lai maršrutā iekļautu un ar velonorādēm marķētu A klases ceļus, jo velobraucējiem šie ceļi ir diezgan bīstami. Dažkārt raizes sagādā arī “Latvijas valsts meži” — izstrādājot maršrutu, ceļi ir labi, taču pēc kāda laika, sākoties meža izstrādei, tie velosipēdistiem kļūst neizbraucami.
Trīs mūspusē
Ir jau zināms, ka velokartē iekļaus trīs mūspuses maršrutus: Daugavas ielejas velomaršrutu no Aizkraukles līdz Skrīveriem, Daugavas ūdenskrātuves maršrutu no Kokneses līdz Aizkrauklei un posmā no “Liepkalniem” līdz Stukmaņiem. Šie maršruti vēl ir jāizbrauc pašiem, lai noskaidrotu nepieciešamo norāžu skaitu un citas svarīgas lietas. Tūristus varētu interesēt arī iespēja pārcelties pāri Daugavai pie “Liepkalniem” un Kokneses — par to jāpadomā un jāizzina iespējas. Pārcelšanās ar kuģīti ir dārga, un diez vai velotūristi to izmantos. “Liepkalnos” ir iespēja izmantot SIA “A. A. Mežmalas” laivas, un varbūt uzņēmēji velotūristiem varētu sniegt arī pārcelšanās pakalpojumu. Velosipēdus “Liepkalnos” jau var iznomāt.
Aizkraukles novada attīstības plānotāja Ilona Kāgane ierosināja kartē iekļaut arī kaimiņnovadu maršrutus, kas ved pa Jaunjelgavas un Neretas novadu, piemēram, Daudzeses pagastā ir Ellītes purvs, brīvdienu māja “Iecavnieki”, bet Neretā tūristi varētu apskatīt muzeju un citus objektus, jo tūristus jau neinteresē novadu robežas, bet gan interesanti maršruti un iespēja saturīgi pavadīt laiku.
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra