Likteņdārzā ap 100 tūkstošu apmeklētāju

Likteņdārzu var apmeklēt visu gadu, bet visvairāk cilvēku tajā iegriežas vasarā. Administratore un gide Zane Mošenkova, kura Likteņdārzā darbojas otro sezonu, teic, ka, sākot no aprīļa, te bijuši aptuveni 50 tūkstošu, bet aizvadītajā gadā — ap 40 tūkstošu cilvēku.
Noveļ akmeni no sirds
Precīzs apmeklētāju skaits nav zināms, jo uzskaiti veic otro sezonu, un to dara administrācijas darba laikā. Lielākais apmeklētāju skaits dienā šosezon bijis teju 500 cilvēku, interesentu pieplūdums, protams, ir nedēļas nogalēs, taču arī darbdienās viņu netrūkst. To apliecina arī lielā laukakmeņu kaudze līdzās informācijas centram. Tos saveduši cilvēki no malu malām. Pārskatot sarakstus, var secināt, ka vismazāk akmeņu pagaidām ir no Latgales. Gids katru atvesto akmeni un vedēja veltījumu reģistrē. 2010. gadā reģistrēts nedaudz vairāk kā 500, pērn — 6540, šogad — ap 2800 akmeņu.
Visbiežāk akmenim līdzi ir vēlējums “Latvijas nākotnei”, “Stiprai latviešu tautai”, bet ir arī daudz personiskāki — konkrētām dzimtām, ģimenēm vai cilvēkiem. Lasot veltījumus, šķiet, ka ikviens akmens ziedotājs to novēlis no savas sirds — “Kokneses omītei Amēlijai”, “Vecāku nedzīvotajai dzīvei”, “Meitai, dēlam, mazbērniem ārzemēs”. Ir arī optimistiski un cerību pilni novēlējumi: “Andra un Elīnas raženajai nākotnei!”, “Lai šis akmens vēl tūkstoš gadu dzird latviešu valodu!”.
Lielākotieslatviski
Zane Mošenkova teic, ka Likteņdārzā lielākoties skan latviešu valoda. Arī tie latvieši, kuri uz dzimteni atbrauc no Austrālijas, Kanādas un Amerikas, latviešu valodu nav aizmirsuši. Dažkārt ar Lietuvas un Igaunijas viesiem nākas runāt krievu valodā.
Viesu grāmatā, kas ir jau otrā, ieraksti ir arī poļu, japāņu un lietuviešu valodā.
Zane teic, ka visieinteresētākie apmeklētāji ir gados vecāki ļaudis, skolēnu vidū tik liela interese gadoties retāk, lai gan dažkārt arī no jauniešiem jautājumi birst kā no pārpilnības raga. Likteņdārzā vasarā darbojas jaunieši, skolēni, taču nu sācies mācību gads, un palīgi devušies mācīties, studēt. Ja kāds jaunietis vēlas apgūt gida prasmes, ir iespēja pamēģināt. Interesenti var pieteikties pa tālruni 29259572.
Sāks ar pieciem tūkstošiem
Administrācijas ēkā ir informācijas centrs, suvenīru veikals, te var ziedot Likteņdārza izveidei. Par ziedojumiem ir iespēja piedalīties arī Ābeļu ceļa izveidē. Bruģakmenim, kurā var iegravēt savu vārdu un uzvārdu, iespējams ziedot gan Likteņdārzā, gan arī portālā draugiem.lv. Astoņus metrus plato un vairāk nekā 200 metru garo ceļu iecerēts noklāt ar vairāk nekā 113 tūkstošiem pelēkiem no Latvijas laukakmeņiem zāģētiem bruģakmeņiem.
“Jau saņemti ziedojumi 1400 bruģakmeņiem, pirmo kārtu sāks klāt, kad būs sagatavoti 5000,” stāsta Zane Mošenkova. “Cilvēki lielākoties izvēlas iegravēt vārdu. Dažkārt cilvēks pasūta akmeni sev, ģimenei, draugiem, ja pasūta uzreiz vairākus, tad šos akmeņus arī iebruģēs vienu otram līdzās.”
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra