Aizkrauklē retro automobiļu parāde

Aizkraukles centrālajā laukumā nedēļas nogalē oda pēc padomju autobūves naftalīna. Pilsētas centrā varēja apskatīt 30 retro automašīnu, kas ražotas no 20. gadsimta 40. gadu beigām līdz 80. gadu sākumam.
Retro automobiļu parādi organizēja Latvijas Antīko automobiļu kluba Padomju tehnikas sekcija, kuru vada Ainārs Pavulāns.
Automobiļi uz Aizkraukli izbrauca no Rīgas, Motormuzeja stāvlaukuma. Pusdienlaikā tie jau bija Aizkrauklē, kur rudenīgā saule spīguļoja spoži lakotajos spēkratu spārnos.
Gados jaunākie interesenti brīnījās par neparastajām braucamo formām, bet vīri sirmām galvām atcerējās jaunību, kad sēdēt pie “Volgas” stūres bija lemts vien augstiem priekšniekiem.
Šīgada pasākums veltīts 50. gadadienai, kopš divas GAZ markas vieglās automašīnas "Volga" un "Čaika" Briseles autoizstādē ieguva "Grand Prix".
No 30 retro automobiļiem vismazākā bija "vabolīte" — ZAZ—965, pirmais padomju vieglais auto, ko varēja iegādāties brīvā tirdzniecībā un "Kārlītis" jeb "Moskvič—400", pārsteidza luksus klases funkcionāru limuzīns ZiM (GAZ—12) — pirmais padomju autobūves vēsturē ar vareniem gabarītiem, bet bez tradicionālās rāmja konstrukcijas, ar nesošo virsbūvi.
Bija ieradušies arī jubilāri — GAZ—21 "Volga" dažādās versijās, no kurām visinteresantākā ir luksus klases ar universālu virsbūvi GAZ—22G. Tādas tolaik privāti nemaz nevarēja iegādāties. Augstākās klases luksus auto GAZ—13 "Čaika" bija domāta padomju laika funkcionāriem.
Pēc tam spēkrati devās uz Jaunjelgavu, kur notika papildsacensības.
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra