Staburags.lv ARHĪVS

Dzejolis nav tālrunis

Guna Mikasenoka

2012. gada 23. septembris 07:37

1085
Dzejolis nav tālrunis

Dzejas dienas šomēnes notiek arī Aizkraukles novada skolās.

“Dzejas uguņu naktī”
Aizkraukles novada ģimnāzijas pagalmā pievakarē pasākumā “Dzejas uguņu naktī” pulcējās dzejas cienītāji. Ģimnāzijas bibliotekāre Zane Sirmace stāsta, ka bibliotēka jau otro gadu sadarbībā ar latviešu valodas un literatūras skolotājām rīko dzejoļu konkursu “Un pie manis atnāk dzejolis”. “Skolēni savus darbus rakstīja mājās. Ne visi uzdrošinās atklāt, ka raksta dzeju, jo dzejolis jau nav jaunākais mobilā tālruņa modelis, kuru gribas citiem parādīt, tas ir kaut kas ļoti personisks,” saka Zane Sirmace. “ Skolēni dzejā runā par dzīves jēgu, savstarpējo saskarsmi, pašu izjūtām. Ne visiem pietiek drosmes auditorijai lasīt pašu sacerēto, un viņi dažkārt to uztic  citiem. Šogad konkursā piedalījās 20 audzēkņu, no viņiem piecas jaunietes bija iesniegušas gan dzejoļus, gan miniatūras, un viņas arī saņēma konkursa balvas:  Linda Dieriņa un Elīna Dīce no 12. klases un Laura Zvirgzdiņa, Vendija Madara Kancāne un Kate Katrīna Cepure no
9. klases.”
Dzeju ģimnāzijas pagalmā runāja ne tikai skolēni, bet arī Aiz­kraukles Tautas teātra aktrises In­dra Ķimele un Sandra Paugure.
Rudens kā modele
Šoruden dzejoļus sacerēja arī daudzi Aizkraukles pilsētas sākum­skolas audzēkņi, un pasākumā Aizkraukles bibliotēkas bērnu nodaļas zālē “Pie kurmīša” bibliotēkas darbiniecēm pat radās jautājums — vai tie patiešām ir bērnu darbi, varbūt kāds runā kaut kur izlasītu dzejoli?
Viņu iztēle iepriecina. Piemēram, Linda Grundule dzejolī rudeni salīdzina ar modeli, kas maina savus krāšņos tērpus.
Bibliotēkas bērnu nodaļas vadītāja Rasma Geikina rāda vairāku bērnu skaistās dzejoļu ilustrācijas — kad arī citi skolēni iesniegs savus ilustrētos dzejoļus, varēs veidot izstādi.
Pavisam Dzejas dienās bibliotēkā “Pie kurmīša” ciemojās ap 80 sākumskolas 2. — 3. klases audzēk­ņu. Viņi iepazina bagātīgi ilustrēto bērnu dzejas antoloģiju  “Bērniem skaitāmi dzejoļi” un noskatījās Ineses Zanderes dzejoļu krājuma “Iekšiņa un āriņa” dramatizējuma videoierakstu Jaunā Rīgas teātra aktieru Gunas Zariņas un Kaspara Znotiņa sniegumā.
Sākumskolas 6. klases audzēkņi tikās ar vārsmu autori  Dzidru Čumakeviču no Kokneses, 1. klases skolēni iepazina Raiņa dzeju,  bet 4. klases skolēni mācījās tēvam veltītus dzejoļus.
Šonedēļ 5. klases skolēni devās uz citu klašu skolēnu vizuālās māk­slas stundām, runāja dzejoļus, bet skolasbiedri tiem zīmēja ilustrācijas.