Staburags.lv ARHĪVS

Skolas saņem izglītojošus materiālus atkarību profilakses darbam

2012. gada 29. oktobris 10:20

850
Skolas saņem izglītojošus materiālus atkarību profilakses darbam

Lai novērstu  dažādu atkarību veidošanos skolēniem  kā, piemēram, pārmērīga moderno tehnoloģiju lietošana, neveselīgas pārtikas, vēlāk arī alkohola lietošana, smēķēšana u.c., biedrības “Esi brīvs!” speciālisti sadarbībā ar biedrību „Next Media Group” izstrādājuši izglītojošus atkarību profilakses materiālus Latvijas sākumskolām, kuros iekļauta informācija ar nodarbību piemēriem un ieteikumiem, kā pedagogiem iespējams organizēt mācību darbu.

“Šāds materiāls ir izstrādāts, jo veselības un izglītības sfērā strādājošie speciālisti nonākuši pie secinājuma, ka aizvien jaunākiem bērniem tiek novērotas ar atkarībām saistītas uzvedības problēmas,” uzsākot savas darbības septīto gadu, stāsta biedrības “Esi Brīvs!” valdes priekšsēdētāja, geštaltterapeite Dace Caica.

Biedrības „Esi Brīvs!” speciālistu izstrādātajā materiālā ietverta informācija par atkarību izraisošajām vielām un procesiem, to sākotnējiem signāliem, atkarības attīstības gaitu un sekām. Tajā ir  iekļauti atkarību profilakses vingrinājumi darbam ar 1.-3. klašu skolēniem - to detalizēti apraksti, kā arī atsevišķa sadaļa ar informāciju, kur vērsties pēc palīdzības ar atkarībām saistītos jautājumos.

Mācību materiālus jau saņēmušas 8 skolas, piecu Latvijas pilsētu izglītības pārvaldes, kā arī Krīzes centrs ģimenēm ar bērniem "Paspārne". Plānots, ka minēto mācību materiālu tuvākajā laikā saņems vēl citas Latvijas skolas, kā arī to būs iespēja lejuplādēt no biedrības mājaslapas. Izglītojošo materiālu atzinīgi novērtējuši skolu pedagogi, biedrības "Next Media Group" rīkotajā konferencē, kas notika 2011. gada 29. novembrī Rīgā.

Tāpat biedrības “Esi Brīvs!” psihologi arī šajā mācību gadā turpina darbu Latvijas skolās, piedāvājot jaunu atkarību profilakses programmu. Programma jaunāko klašu skolēniem paredz, ka  darbs ar skolēniem notiek caur rotaļu un ir fokusēts uz bērnu sociālo prasmju pilnveidi, integrāciju vienaudžu vidū, spēju uzņemties atbildību par savu rīcību un drosmi izvērtēt riskantās situācijas, kurās jāsaka „NĒ!”. Vecāko klašu skolēniem (8. - 11. klasēm) atkarību profilakses programma balstās uz savstarpējo attiecību un atkarību veidošanās psiholoģisko analīzi.