Pļaviņās slēpo visa ģimnāzija

Pļaviņu novada ģimnāzijas sporta stundās laukumā pārmaiņus slēpo visi 1. — 12. klases audzēkņi, izņemot tos, kuri no fiziskajām aktivitātēm ir atbrīvoti.
Līdz 9. klasei sporta stundas slēpošanā ir divreiz nedēļā, bet vidusskolā — trīsreiz nedēļā. “Staburaga” satiktie skolēni visi kā viens par slēpošanas stundām bija sajūsmā.
“Mums ir tikai plastmasas slēpes. Skolēni sporta stundās slēpo jau otro sezonu, bet šī ziema ir ļoti laba, un stundās varam slēpot jau trešo mēnesi. Mums ir bijis tik daudz bezsniega ziemu, tā ka tagadējie apstākļi ir jāizmanto,” stāsta skolotājs un treneris Jānis Eiduks.
Citi nes līdzi
Skola slēpes un zābakus var nodrošināt visiem audzēkņiem, izņemot 1. klasi — mazos ķiparus parasti dala šādi: vienā stundā meitenes slēpo, bet zēni brauc ar ragaviņām, nākamajā stundā — otrādi. Inventārs ir dārgs, tāpēc pagaidām visiem mazajiem nepietiek.
Pārējām klasēm slēpju un zābaku pietiek, tomēr ieskaitē papildpunkti ir tiem, kuri uz skolu dodas ar savu inventāru. “Tas nav viegli — uz skolu nest līdzi slēpes, tāpēc skolēnus stimulējam ar papildu punktiem. Lai saņemtu ieskaiti, ir jāsavāc noteikts punktu daudzums. Vērtējam stundu apmeklējumu, rezultātus sacensībās, arī savu slēpju izmantošanu. Divās klasēs vidēji desmit skolēnu stundā ierodas ar savām slēpēm,” stāsta Jānis Eiduks.
Tas vajadzīgs tādēļ, ka slēpēm vai zābakiem laiku palaikam vajag kaut ko pielabot, tās jāsagatavo. Ja mājās vecāki palīdz, ģimnāzijai tas ir liels atbalsts.
Ap 50 pāru
“Esam iegādājušies ap 50 slēpju pāru un zābaku. Šogad par uzvarām Latvijas jaunatnes ziemas olimpiādē naudas balvu skolām vairs nepiešķīra, bet, piemēram, 2006. gadā ziemas olimpiādē ieguvām 500 latu, par šo naudu nopirkām inventāru. Pagājušajā gadā 300 latu inventāram izlietojām no skolas līdzekļiem. Paši remontējam arī šķietami neglābjamas slēpes,” atklāj Jānis Eiduks.
Piemēram, tīrot sniegu, skolēni plastmasas slēpju galus pārāk stipri triec pret zemi, un tie sašķeļas. “Tad nu mēs galus sakausējam, atlokām, sakniedējam, un slēpes vēl kalpo ilgi. Cilvēkiem parasti šķiet — slēpes pagalam, bet nevajag tās izmest, ja vēl var salabot,” uzskata skolotājs.
“Daļu inventāra mums ir uzdāvinājuši vecāki un bijušie audzēkņi. Reizēm viņi teic, ka mājās vairs nav ne slēpju, ne zābaku, tomēr pēc laika inventāru atrod — bijis kaut kur nolikts un aizmirsts. Aicinām visus, kam mājās ir liekas slēpes vai zābaki, kas kļuvuši par maziem, uzdāvināt tos ģimnāzijai,” teic Eiduka kungs.
Istaba ar tvaika
nosūcēju
Šogad ģimnāzijā izveidota slēpju sagatavošanas istaba — visas skolas slēpes saliktas statīvos vertikāli, ir labi pārredzamas un pārbaudāmas, vai nav kas labojams, bet uz darbgalda tās sagatavo startam. Skolēni var salabot un sagatavot arī paši savas slēpes.
“Mācām, kā to labi var izdarīt ar to, kas mums ir, nepērkot dārgus materiālus. Piemēram, izmantojam vecu gludekli, kas vēl ir darba kārtībā, birstītes un sveču galus — pēc pasākumiem ģimnāzijā to paliek daudz,” pieredzē dalās skolotājs. Ja nav naudas dārgajam ogleklim, ar ko noņemt lieko parafīnu, var iztikt ar automašīnu logu tīrāmo. Protams, ja ir jāstartē lielāka mēroga sacensībās, skolēni un treneri izmanto labākus materiālus.
“Staburagam” viesojoties remontistabā, kāds darbinieks ierīkoja tvaika nosūcēju parafīna tvaiku izvadīšanai.
Sacensībās slēpo apli
Vingrinājušies sporta stundās, ģimnāzijas audzēkņi tiekas sacensībās, noslēpojot vienu laukuma apli. “Tā ir sprinta distance, kas pa spēkam ikvienam skolēnam,” saka Jānis Eiduks. Pašiem skolēniem ir interesanti sacensties, un tas ir stimuls, lai sporta stundās mācītos slēpot arvien labāk.
“Skolēniem mācām arī saviem spēkiem sagatavot slēpošanas trasi, nav pat vajadzīgs “burāns”. Ļoti ceram, ka mūsu audzēkņi kādreiz arī saviem bērniem mācīs slēpot un pie mājām izveidos trasi,” teic Jānis Eiduks. Tikai tā Latvija var cerēt uz labiem slēpotājiem, kas valsti cienīgi pārstāvētu olimpiskajās spēlēs.
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra