Staburags.lv ARHĪVS

Visbiežāk sūdzas par skolotāju attieksmi

Indulis Burka

2010. gada 16. marts 00:01

1
Visbiežāk sūdzas par skolotāju attieksmi

Skrīveru novada sociālā dienesta telpās pašvaldības darbiniekiem un iedzīvotājiem bija iespēja tikties ar Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas darbiniekiem, lai pārrunātu aktuālākās problēmas. Diemžēl šo iespēju izmantoja tikai viena pagasta iedzīvotāja.

Ar Skrīveru novada sociālā dienesta darbiniekiem inspektori pārrunāja, kā labāk risināt konkrētas problēmsituācijas, kurās nepieciešama inspekcijas darbinieku palīdzība. Visbiežāk problēmas rodas, kad saņem sūdzības par skolotāju negatīvu attieksmi pret bērniem.
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vecākā inspektore Gita Tretjakova stāsta, ka visbiežāk sūdzas par skolotāju emocionālo vardarbību pret bērniem — viņus apsaukā, pazemo. Retāk sūdzas par bērnu fizisku ietekmēšanu.
— Gadījumus, kad bērns ietekmēts fiziski, pierādīt ir diezgan viegli — paliek zilumi, redzami citi miesas bojājumi, toties emocionālo vardarbību pierādīt ir daudz grūtāk, — saka Tretjakovas kundze. — Tāpēc vecāki bērnus ved pie psihologa un citiem speciālistiem, kuri var novērtēt bērna emocionālo situāciju. Informāciju par problēmām ģimenēs mēs nododam sociālajiem dienestiem vai bāriņtiesām.
Šobrīd ļoti daudzās šķirtajās ģimenēs ir problēma noteikt, pie kura no vecākiem bērns dzīvos un kādas būs tēva vai mātes iespējas kontaktēties ar bērnu. Diemžēl ne vienmēr vecāki šo jautājumu spēj atrisināt paši. Tāpat vecākiem bieži vien ir neskaidri daudzi likumi, saistīti ar bērnu tiesībām.
Runājot ar bērniem, neaizmir-stam viņiem atgādināt arī par pienākumiem. Ja mācību iestādē ir pietiekami stingri un skaidri iekšējās kārtības noteikumi, problēmu ir mazāk un neveidojas situ-ācija, ka vienu bērnu par kādu pārkāpumu soda, bet otru — nē.
Skrīveru sociālā dienesta vadītāja Ilze Rudzīte “Staburagam” stāsta, ka visai bieži nākas risināt nesaskaņas starp skolu, vecākiem un bērniem.
— Mums ir laba sadarbība ar skolu un dažādas iespējas palīdzēt, ir arī sociālā pedagoģe, — saka Rudzītes kundze.