Aizkrauklē peldētājus uzrauga

Aizkrauklē, Daugavā pie “Kapteiņa krodziņa”, karstajā laikā cilvēki peldas, atpūšas vai sporto visu dienu, sākot no sešiem rītā, bet daži peldētāji ūdenī veldzējas pat divos trijos naktī.
Karstajam laikam saglabājoties, peldētāju skaits arvien pieaugs.
Bija četri, tagad viens
Vēl pagājušajā gadā pie “Kapteiņa krodziņa” maiņās visu dienu dežurēja četri cilvēki, kuru darbu apmaksāja Aizkraukles novada dome, bet šogad ir tikai viens uzraugs — Raivo Stumbris, viņš ir arī “Kapteiņa krodziņa” īpašnieks un pludmalē ir visu diennakti, jo turpat arī dzīvo. Pašvaldība nevar atļauties algot vairāk cilvēku.
Daudzi iedzīvotāji joprojām domā, ka pie “Kapteiņa krodziņa” ir glābšanas dienests un Raivo Stumbris ir glābējs.
“Glābšanas dienesta tur nekad nav bijis, glābējiem ir jāatbilst valsts noteiktajām prasībām, jābūt atbilstošai sagatavotībai un aprīkojumam. Aizkrauklē ir uzraudzības dienests uz ūdeņiem,” skaidro Aizkraukles novada pašvaldības vadītājs Vilnis Plūme.
Aizkrauklē glābšanas dienests uz ūdeņiem darbojās vienīgi “Šķiliņos” no 1967. līdz 1992. gadam. Toreiz maiņā dežurēja medmāsa, motorlaivas vadītājs un divi ūdenslīdēji. Tagad uzraugam pie “Kapteiņa krodziņa” jāraugās, lai teritorijā būtu tīrība un kārtība, lai cilvēki nepeldētu aiz bojām.
Slīcējus glābs tāpat
Vai tas nozīmē, ka slīcējus neviens neglābs? “Ja kāds cilvēks slīks, uzraugs dosies palīgā tāpat, kā to darītu jebkurš no mums,” saka Vilnis Plūme. “Šogad, par laimi, neviens nav slīcis, arī pagājušajā gadā ne.”
Kāpēc pludmalē nevarētu dežurēt profesionāls glābējs? “Slīcēju glābšana nav pašvaldības funkcija. Uzraugam jādara viss, lai tādu gadījumu nebūtu,” norāda Vilnis Plū-me.
Pliks, bet rokās
diplomāts
Gadās, ka peldētāji uz asas akmens, gliemežvāka malas vai stikla lauskas savaino roku vai kāju. “Esmu mācījies pirmās palīdzības sniegšanas kursos, man ir medikamenti, pārsiešanas materiāli, un es sniedzu pirmo palīdzību jebkuram, kuram tā nepieciešama. Ja vajag, piezvanu bērnu vecākiem, izsaucu neatliekamo medicīnisko palīdzību vai nekārtību gadījumā — policiju. Mums ir arī līgums ar apsardzes firmu,” stāsta Raivo Stumbris. Reizēm policijas palīdzība ir ļoti vajadzīga, piemēram, bijuši gadījumi, kad iereibuši atpūtnieki demolē ģērbtuves. Pagājušajā gadā bija uzradies arī kāds iereibis “mētelīšu virinātājs” — pats pliks, bet rokās diplomāts.
Dzērienus pārdod tikai plastmasas
pudelēs
Pludmale ir tīra, jo katru dienu to kopj kāds no “simtlatniekiem” un arī pats pludmales uzraugs. Apkārtnē izcirsti krūmi, sakopta upmala. Ar suņiem ieeja liegta. Lai smiltīs nebūtu stiklu, “Kapteiņa krodziņā” dzērienus pārdod tikai plastmasas traukos, tomēr laiku pa laikam kāds no pilsētas līdzi atnes stikla pudeles, un pēc tam smiltīs mētājas lauskas. Ir atkritumu tvertnes, taču atpūtnieki teritorijā nomet gan pudeles, gan papīrus.
Par Aizkraukles novada domes līdzekļiem katru gadu atved smiltis gan abiem volejbola laukumiem, gan pludmalei. Pašvaldība maksā arī par divu pārvietojamo tualešu apkalpošanu.
Pludmalē ir arī vingrošanas rīki, ierīkots basketbola grozs un šūpoles, bet ūdenī bērni ar prieku izmanto slīdkalniņu. Sporta inventārs nodots Aizkraukles sporta centra uzraudzībā, tā darbinieki uzmana, vai viss darbojas. Ja nepieciešams, salabo.
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra