Skolotāja veikums vienā izstādē

Jaunjelgavas pusē Aivars Bite ir pazīstams kā fotogrāfs, un viņa fotogrāfijas gan izstādēs, gan preses izdevumos ir redzējuši daudzi. Tomēr ne visi zina, ka Aivars Bite 50 gadu strādājis par mājturības un vizuālās mākslas skolotāju.
Šajā laikā tapuši daudzi vizuālās mākslas un koktēlniecības darbi, kurus tagad var aplūkot Jaunjelgavas pilsētas bibliotēkā. Aivars Bite beidzis Daugavpils Pedagoģisko institūtu, iegūstot bioloģijas skolotāja diplomu. “Pēc pamatskolas biju domājis iestāties Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolā, bet māte, kura bija saistīta ar mākslas pasauli, mani atrunāja. Tomēr savu dzīvi tik un tā saistīju ar mākslu, mācot to bērniem,” saka Aivars Bite. Par skolotāju viņš strādājis Jaunjelgavas vidusskolā, Vīgantes, Daudzeses un Bebru pamatskolā, un Kokneses speciālajā internātpamatskolā — attīstības centrā.
Darbi, kas apskatāmi izstādē, tapuši daudzu gadu laikā. “Koktēlniecībā izmantoju visu sugu kokus, kas ir pa rokai. Īpaši tos pirms apstrādes nežāvēju, kā to dara meistari. Bieži ir tā, ka, virpojot koku, var just tā mitrumu, bet tikai tad var patiesi sajust koka īsto smaržu. Daudzus darinājumus var izmantot praktiski, citi ir vienkārši acu priekam,” atzīst skolotājs. Izstādē eksponēti ir arī daži Aivara Bites veidoti metāla šķīvji.
Aivars Bite arī glezno. “Mācot bērniem vizuālo mākslu, nācies nedaudz pazīmēt. Tāpat esmu piedalījies daudzos mākslinieku plenēros un radošajās nometnēs. Gleznas, kuras aplūkojamas izstādē, tapušas radošajā nometnē Valmierā,” stāsta Bites kungs.
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra