Svētku burvības gaidās

Aizkraukles profesionālajā vidusskolā šonedēļ valda rosība — audzēknes steidz pabeigt vainagus un rotājumus, lai adventes laikā skolā radītu svētku noskaņu un lai visiem būtu gaišs Ziemassvētku gaidīšanas laiks.
Ar Aizkraukles profesionālās vidusskolas jaunietēm tiekamies darbnīcā, kur smaržo pēc skujām, svecēm un jūtama svētku noskaņa.
Skolotāja Daina Zariņa stāsta, ka skolā audzēknes apgūst ziedu kārtošanas pamatus, te darbojas arī floristikas pulciņš. Daudzi audzēkņu floristikas darbi top arī pēc stundām brīvajā laikā.
Adventes vainagus mūsdienās var darināt no daudzām lietām, ko agrāk pat nevarējām iedomāties, piemēram, no popkorna, vates plāksnītēm, filca un konfekšu papīriņiem. “Mēs izmantojam galvenokārt tradicionālos dabas materiālus — skujas, čiekurus, kastaņus, zīles, vainagu pamatus veidojam no sūnām un siena. Ideju ir daudz, taču vienmēr jāņem vērā skolas iespējas. Arī zaļu skuju vainagu ar dažiem interesantiem akcentiem var padarīt ļoti neparastu, turklāt ticīgajā pasaulē tieši zaļie vainagi visvairāk asociējas ar Ziemassvētku tuvošanos. Šogad izmēģinājām vainagus veidot netradicionāli — skuju vietā liekot dzīvībaskoka zarus. Meitenes jau rudenī savāca daļu dabas materiālu, ko tagad varam izmantot vainagos,” stāsta Daina Zariņa.
Aizkraukles profesionālās vidusskolas 1. kursa audzēkne Laima Ozoliņa teic, ka skolā iegūtās prasmes floristikā bieži izmanto arī mājās. Savam adventes vainagam, kas izdevies spilgti oranžos toņos, jauniete pieskaņojusi sveces un dekoratīvos elementus.
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra