Staburags.lv ARHĪVS

Skaistumu jāprot novērtēt

Skaistumu jāprot novērtēt

Gan skrīveriešus, gan novada viesus svētkos un ikdienā iepriecina dažādi krāšņi dekori. To ideju autore un veidotāja ir Gundega Rieksta.

Pie dzelzceļa pārbrauktuves atpūsties apstājusies Rudens māte, bērni jūsmo par rakstnieces un mākslinieces Margaritas Stārastes Zīļuku, kurš tagad apmeties pie Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas. Novada domes durvis apsargā eži, bet dzērves pirms tālā ceļa uz siltajām zemēm atpūšas līdzās Skrīveru ambulancei. Pie novada domes saimniecības ēkā ir telpa, kurā top liela daļa rotājumu. Patlaban Gundega kopā ar palīgiem gatavo dekorus Lāčplēša dienai, Ziemassvētkiem.
“Vispirms iecerēto tēlu uzzīmēju uz papīra, bet veidošanas procesā tas nedaudz mainās,” stāsta Gundega Rieksta. Viņa sāka strādāt tā sauktajā simtlatnieku programmā un darbojoties atklāja, ka padodas veidot un gatavot dažādus dekorus. “Kad Gundega sāka pie mums strādāt, biju patīkami pārsteigta, jo atklājās viņas lielais talants,” stāsta Inita Kantāne, vides pārvaldes speciāliste. “Protams, viņai ir palīgi, jo šis darbs aizņem daudz laika.”
Programmai beidzoties, Gundega līdz decembra otrajai pusei nepilnai slodzei ir pieņemta darbā kā labiekārtošanas darbu strādniece. Laiks rādīs, vai dome izveidos pastāvīgu amata vietu un Gundegai būs darbs. Skrīveru novada domes izpilddirektors Aigars Orups atklāj, ka pagaidām par nākamo gadu vēl neko nevarot zināt. “Protams, ja būs iespēja, noteikti mēģināsim Gundegu iesaistīt. Diemžēl skaistos dekorus šad tad posta vandaļi, tie paši vietējie vien ir, skaistumu jāprot novērtēt!” saka Orupa kungs.
“Vajadzīgās prasmes nedaudz apguvu arī floristu kursos, tomēr visu iemācīties var strādājot,” atklāj Gundegas kundze. “Darot atrodam īsto tehniku, lai sokas ātrāk, labāk. Ienāk kaut kas prātā — ideju ieskicēju vai pierakstu, lai neaizmirstas. Domāju zināšanas papildināt kādos kursos.”
“Vācot materiālus rotājumiem, tiek darīti divi noderīgi darbi vienlaikus,” stāsta Inita Kantāne. “Piemēram, bērzu zarus, ko izmanto daudzu  dekoru veidošanai, ieguvām, kopjot bērzu aleju. Tīrām grāvjus, izgriežam kārklus, arī tie lieti noder. Rezultātā ir gan tīrs un sakopts, gan arī savākti materiāli.”