Mēbeles te vairs neražos

Uzņēmuma “Daiļrade Koks” cehs Pļaviņās, kurā nodarbināja ap 70 strādnieku, jau kopš pagājušā gada vasaras grimst klusumā un vientulībā. Valdes priekšsēdētājs un lielākais īpašnieks Andris Jansons atklāj, ka ražošanu Pļaviņās vairs neatjaunos, ēkas iecerēts pārdot vai izīrēt.
Šobrīd par vienu no vadošajiem mēbeļu ražošanas uzņēmumiem Latvijā kļuvusī SIA “Daiļrade Koks” dibināta 1994. gadā. Uzņēmuma panākumu pamatā ir veiksmīga sadarbība ar ārzemju mēbeļu importētājiem pēc katalogiem, kas katru gadu ļauj palielināt eksporta apjomu un apgrozījumu.
Jau kopš pagājušās vasaras slēgts uzņēmuma cehs Pļaviņās, kurā divās maiņās strādāja 70 darbinieku. Te pārsvarā ražoja krāsotas vannasistabas un bērnu mēbeles.
Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Andris Jansons atklāj, ka lēmums slēgt Pļaviņu cehu nebija viegls: “Pļaviņās bijām uzbūvējuši jaunu angāru par aptuveni 100 tūkstošiem latu, ierīkojuši katlumāju, sakārtojuši ventilācijas sistēmu un infrastruktūru. Investējām ar mērķi darboties ilglaicīgi, ar perspektīvu. Taču radās iespēja iegādāties ražotni Tukumā — tur varam ražot ar piecas reizes lielāku jaudu nekā Pļaviņās. Protams, pienāca brīdis, kad Pļaviņās strādājošos tā īsti vairs nespējām nodarbināt, taču viens no iemesliem bija arī tas, ka te trūkst kvalificēta darbaspēka. Protams, bija arī labi strādnieki, un man ir žēl, ka viņi zaudēja darbu, taču pārsvarā cīnījāmies ar kadru mainību un strādnieku trūkumu. Šobrīd telpām Pļaviņās meklējam pircēju vai nomnieku, jo ražošanu te noteikti neatjaunosim.”
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra