Staburags.lv ARHĪVS

Četri brīvprātīgie no Turcijas

Guna Mikasenoka

2013. gada 12. februāris 10:00

1182
Četri brīvprātīgie no Turcijas

Sadarbībā ar Aizkraukles bērnu un jauniešu centra biedrību “Galaktika” un Skrīveru jauniešu biedrību “JES” četri Turcijas jaunieši sākuši brīvprātīgā darbu Aizkrauklē un Skrīveros.

Eiropas brīvprātīgā darba projektu koordinatore Aizkrauklē un Skrīveros Inguna Juhņeviča informē, ka Turcijas jaunieši ieradušies, piedaloties Eiropas Komisijas  finan­sētajā programmā “Jaunatne darbībā”. Viena jauniete Turcijā iepriekš studēja ģeogrāfiju, otra — pārtikas tehnoloģiju, un abas ir noformējušas akadēmisko gadu. Tāpat gadu studijas pārtraucis Turcijas jaunietis, kurš apgūst datorzinības. Ceturtais brīvprātīgais ir informātikas skolotājs. Piedāvājums dzīvot un strādāt citā valstī viņiem licies vilinošs. Puiši strādās trīs mēnešus, bet jaunietes — apmēram pusgadu.
Ko viņi dara ikdienā? Inguna Juhņeviča stāsta, ka viņi mācās latviešu un angļu valodu, bet vietējie “Galaktikas” jaunieši apgūst turku valodu. Meitenes palīdz noformēt telpas, strādā ar jauniešiem, kuri apmeklē Bērnu un jauniešu centru, piemēram, kopā ar pulciņa “Gard­ēdis” bērniem viņas gatavoja turku nacionālos ēdienus.
Jaunieši palīdzēs īstenot vietējo biedrību sāktos starptautiskos projektus, darīs dažādus darbus. Brīvprātīgā Liene Egle Latvijas Kultūras akadēmijā studē turku valodu un šobrīd ir uzņēmusies tulka pienākumus. Par darbu jaunieši atalgojumu nesaņems. Daži jaunieši ieradušies no Turcijas pilsētām, kurās ir pat astoņi un 17 miljonu iedzīvotāju. Par Turciju viņi jau stāstījuši A. Upīša Skrīveru vidusskolas jauniešiem vēstures stundās.
Brīvdienās  paredzēts ceļot un iepazīt Latviju. Turku jaunieši  ir bijuši atpūtas kompleksā “Mežezers”, Skrīveru kultūras centrā “Deju olimpiādē”, koru sadziedāšanās pasākumā Skrīveros, slēpojuši Skrīveru vidusskolas stadionā, apmeklējuši Aizkraukles folkloras kopas mēģinājumus.
Jaunieši uzskata, ka vissvarīgākās lietas, kas jāiemācās projekta darbības laikā, ir patstāvīgums un pacietība. Esot svešā zemē, kuras valoda nav saprotama, īpaši sākumā, ir nepieciešams laiks, lai adaptētos vidē, izprastu notiekošos procesus un pielāgotos jaunam dzīves ritmam.