"Latvenergo" ievieš jaunu e-pakalpojumu
AS "Latvenergo" ir izveidojusi jaunu portālu "e-latvenergo.lv", kas ievērojami samazināšot klientu patērēto laiku dažādu jautājumu risināšanai saistībā ar elektroenerģijas lietošanu, aģentūru LETA informēja uzņēmuma ārējās komunikācijas vadītājs Andris Siksnis.
"e-latvenergo.lv" ir izveidots, lai padarītu komunikāciju ar "Latvenergo" iespējami vienkāršu un pieejamu jebkurā diennakts laikā. Ja klients būs reģistrējies "e-latvenergo.lv", nebūs nepieciešams doties uz klientu apkalpošanas centru vai pat zvanīt uz informācijas tālruni - informāciju par savu elektroenerģijas pieslēgumu, patēriņu, maksājumiem un jebkuriem citiem ar "Latvenergo" saistītiem jautājumiem būs iespējams saņemt pie datora.
Viens no būtiskākajiem jaunievedumiem jaunajā interneta portālā būšot iespēja pieteikt jaunu pakalpojumu - automātisko izlīdzināto maksājumu (AIM) par patērēto elektroenerģiju. Automātiskais izlīdzinātais maksājums dod iespēju noformēt regulāru un automātisku elektroenerģijas rēķinu samaksu. Katru mēnesi iespējams maksāt vienādu summu - vidējo maksu, kas tiek aprēķināta, ņemot vērā vidējo elektroenerģijas patēriņu pēdējo sešu mēnešu lakā.
Pirmie statistikas dati liecina, ka no janvāra sākuma, kad šī iespēja tika lietota testa režīmā, līdz marta beigām ir noslēgts vairāk nekā viens tūkstotis līgumu par AIM izmantošanu, un paredzams, ka nākotnē šis pakalpojums gūs plašu atsaucību tajā sabiedrības daļā, kas ikdienas rēķinu kārtošanai izmanto interneta vidi.
Kā apgalvo uzņēmums, AIM pieteikt portālā ir vienkārši - klients pats sev izveido elektroenerģijas patēriņa prognozi un to apstiprina. Nākamais solis ir pieteikt automātisko rēķinu apmaksu, ko klients var veikt savā bankas nodaļā. Ja klients ir AS "Hansabanka" klients - arī automātisko rēķinu apmaksu iespējams pieteikt elektroniski - turpat klientu portālā.
AIM netiek noslēgts uz noteiktu termiņu, tas ir beztermiņa. Aptuveni reizi gadā notiek skaitītāja rādījumu salīdzināšana. Klientam nosakot savu patēriņa prognozi, uzņēmums seko līdzi tam, kādam jābūt aptuvenajam skaitītāju rādījumam un šo rādījumu reizi gadā salīdzina ar reālo skaitītāju rādījumu pie klienta. Ja atšķirība ir būtiska, uzņēmums izrakstīs pārrēķinu un klientam būs jāveic arī patēriņa prognozes korekcija.
"Latvenergo" Norēķinu centra vadītājs Einārs Kantāns stāstīja, ka "ideja par šādu portālu un iestrādnes ir rūpīgi lolotas, galvenais bija nodrošināt klientiem ērtu un funkcionālu pieeju informācijai par maksājumiem un līgumiem. Tā kā tehnoloģijas attīstās un pieaug klientu prasības, portāls tika veidots uz interneta bāzes, lai nodrošinātu pieejamību jebkurā vietā un laikā".
Portāls "e-latvenergo.lv" šobrīd ir sākuma stadijā un tā funkcionalitāte arvien pieaugs, attīstīsies arī portāla piedāvātās iespējas "Latvenergo" klientiem, uzsver Kantāns.
"Latvenergo" saviem klientiem par patērēto elektroenerģiju piedāvā norēķināties vairākos veidos. Klientiem tiek piedāvāts par izlietoto elektroenerģiju turpināt maksāt kā līdz šim - izmantojot norēķinu kvītīs veicamo enerģijas uzskaiti un samaksu. Norēķināties par elektroenerģiju var arī "Latvenergo" mājaslapā "www.latvenergo.lv", kā arī izmantojot interneta bankas.
Kopš pērnā gada "Latvenergo" klienti par patērēto elektroenerģiju var norēķināties arī "SEB Unibankas" un "Hansabankas" bankomātos, izmantojot norēķinu kartes. Veicot maksājumu, klients pārskaita konkrētu naudas summu, un tā tiek attiecināta uz patērētājām elektroenerģijas kilovatstundām. Maksājuma kvīti vēlams izdrukāt un saglabāt kā jebkuru citu maksājumu apliecinošu dokumentu.
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra