Staburags.lv ARHĪVS

Saeima neizsaka neuzticību Šleseram

2008. gada 11. aprīlis 08:09

217
Saeima neizsaka neuzticību Šleseram

Saeima noraidīja opozīcijā esošās partijas "Jaunais laiks" (JL) ierosinājumu izteikt neuzticību satiksmes ministram Aināram Šleseram (LPP/LC). Par neuzticības izteikšanu balsoja 25 deputāti, pret - 49, bet 16 deputāti atturējās. Kā ziņots, JL uzskata, ka Šlesers ir atbildīgs par Latvijas Pasta novešanu līdz bankrotam, tādēļ pieprasa ministra demisiju.

Saeimas deputāti par neuzticības izteikšanu Šleseram šodien debatēja trīs stundas.

Partijas JL priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa norādīja, ka Šlesers ļoti slimīgi uztver jebkāda veida kritiku vienalga, vai to būtu teicis politiskais oponents vai konkurences padomes vadītāja, vai valsts kontroliere.

"Uz jebkādiem izteikumiem seko nikna Šlesera atšaudīšanās. Politiskie konkurenti vēlas piesavināties Šlesera milzīgos darba augļus, kas tiek panākti ar 14 stundu pavadīšanu darba dunā un gulēšanu tikai piecas stundas dienā. Savukārt viņa kontrolējošo iestāžu vai, Šleseraprāt, viņam traucējošo iestāžu vadītāji ir pilnīgi nekompetenti un steidzami jānomaina," sacīja Āboltiņa.

Deputāts Einārs Latkovskis (JL) sacīja, ka Šleseru bieži vien salīdzina ar raķeti: "Manā skatījumā, Šlesers nav nekāda raķete, drīzāk viņš līdzinās Jaungada plaukšķenei: ir liels troksnis, bet maza jēga."

Deputāts Jānis Šmits (LPP/LC) uzsvēra, ka Šlesera personīgs nopelns un panākums ir pasažieru skaita pieaugums vairāk nekā piecas reizes lidostā "Rīga'', taču JL deputātiem - esošiem un bijušajiem - "patīk sevi turēt nezināšanā, lai būtu vieglāk melot, tāpat kā dot zvērestu baznīcā un pēc tam to lauzt".

Savukārt pats Šlesers debatēs norādīja, ka, klausoties daudzu JL deputātu viedokli, viņš gatavs apgalvot, ka tie ir politiķi, kuri negrib strādāt un uzņemties atbildību.

Šlesers no tribīnes skaidroja savu darbību ministra amatā un norādīja, ka ir gatavs atbildēt uz visiem jautājumiem, bet pamatproblēma jau ir tā, "ka JL nevēlas strādāt pozīcijā un uzņemties atbildību, tā ir domāta tikai pozīcijas kritizēšanai, un zināmā mērā sargsuņi mums ir vajadzīgi".

Deputāts Krišjānis Kariņš (JL) norādīja, ka vārdi "gāze grīdā" attiecas uz satiksmes ministru, "jo ne tikai viņš savā darbā neskatās ne pa labi, ne pa kreisi, bet arī savās runās".

Debašu noslēgumā premjers Ivars Godmanis (LPP/LC) norādīja, ka viņa pienākums ir aizstāvēt savus ministrus neatkarīgi no tā, no kādas partijas viņi ir nākuši koalīcijā.

Viņš gribētu izteikt atzinību Šleseram, kurš neturpināja polemiku ar Valsts kontroli, un pauda nožēlu, ka mēs esam nonākuši līdz unikālai situācijai, ka Valsts kontrole tiesājas ar ministru.

"Mēs esam tiesiska valsts, iespējams, ar citi šādi procesi varētu būt arī citās sfērās," sacīja Godmanis.

Kā ziņots, JL uzskata, ka Šlesers ir atbildīgs par Latvijas Pasta novešanu līdz bankrotam, tādēļ pieprasīja ministra demisiju.

JL uzskata, ka Šlesera neprofesionālā rīcība, pieļaujot Latvijas Pasta faktisko maksātnespēju, radījusi papildu izdevumus nodokļu maksātājiem. Savukārt Valsts kontroles atzinumā konstatēti būtiski pārkāpumi budžeta līdzekļu izlietojumā Satiksmes ministrijā, par kuriem arī atbildība ir jāuzņemas ministram, uzskata JL.

Valdību veidojošo partiju Saeimas deputāti neatbalsta Šlesera demisiju un to neplānoja darīt arī opozīcijas lielākās partijas "Saskaņas centrs" (SC) deputāti, aģentūru LETA informēja partiju vadītāji.

Kā ziņots, 2007.gadu Latvijas Pasts noslēdzis ar aptuveni 12 miljonu latu zaudējumiem, bet šā gada budžetā ieplānoti desmit miljonu latu zaudējumi. Arī Latvijas Pasta izsludinātais konkurss par 36 miljonu eiro jeb 25,27 miljonu latu kredīta izsniegšanu ir beidzies bez rezultātiem, jo nav iesniegts neviens piedāvājums.