Staburags.lv ARHĪVS

Latvijā hotdogi ir garšīgāki

Ieva Ziediņa

2008. gada 7. maijs 11:37

1405
Latvijā hotdogi ir garšīgāki

Valles vidusskolas 12. klases skolēni pirms saspringtā eksāmenu laika devās uz Stokholmu, lai kopīgi apskatītu skaisto pilsētu un atpūstos.

Valles vidusskolas 12. klases jaunieši Elīna Groza, Līga Nazarova, Imants Jankužs un Rihards Ķikurs jau sen vēlējās doties kādā ārzemju braucienā. Kad pēc žetonu vakara balles pāri bija palikusi nauda, skolēni kopā ar skolotāju Ritu Zvirbuli nolēma īstenot savu senloloto ieceri, par brauciena galamērķi izvēloties Zviedrijas galvaspilsētu Stokholmu. 

— Uz Stokholmu devāmies ar prāmi “Regina Baltica”. Tas mums visiem bija pirmais jūras brauciens, un Rihardu pat piemeklēja jūras slimība. Diemžēl laika apstākļi nebija patīkami — lija lietus un bija ļoti auksts, tomēr, lai arī bija drēgns,  brauciens bija neaizmirstams, — stāsta skolēni. Uz prāmja jaunieši apmeklēja diskotēku un bija pārsteigti, cik daudz tur pensijas vecuma cilvēku. — Pie tam viņi dejoja tik brīvi, atraisīti un interesanti, ka mums, jaunajai paaudzei, būtu no viņiem pat jāmācās, — bija pārsteigti jaunieši.

— Stokholmā pavadījām vien sešas stundas. Šajā laikā apskatījām pilsētas galvenās ielas un Vecpilsētu, ko dēvē arī par Stokholmas sirdi. Iegādājāmies dažus suvenīrus un nobaudījām zviedru hotdogus. Pie mums Latvijā tie tomēr ir daudz garšīgāki un arī lielāki, — smaidot stāsta vidusskolēni. — Bijām pārsteigti, ka pilsētas tirgū  pārdevēji ir tikai vīrieši, pie tam — ļoti izglītoti vīrieši, jo viņi labi prot vairākas valodas. Cilvēki Stokholmā ir ļoti vienkārši un ģērbjas tā, lai būtu ērtāk — neredzējām nevienu dāmu augstpapēžu kurpēs. Stokholmā iepazināmies ar vairākiem vietējiem iedzīvotājiem, parunājām arī ar ķīnieti un nēģeri, kurš labprāt ar mums fotografējās. Bijām izbrīnīti, redzot, ka vai visas jaunās māmiņas stumj tikai dvīņu ratiņus, acīmredzot dvīņubrāļu un dvīņumāsu zviedriem ir ne mazums, — smej jaunieši.

— Atgriežoties mājās, šķiet, ka laiks rit pārāk lēni, pietrūkst straujā dzīves ritma, kāds valdīja gan pilsētā, gan uz prāmja. Tādēļ domājam kopīgu ekskursiju organizēt arī pēc izlaiduma, — nākotnes ieceres atklāj vidusskolēni.