Mācās dejot “Tūdaliņ, tagadiņ”
Saistībā ar starptautisko skolu sadarbības projektu “Klases bez sienām” Kokneses speciālajā internātpamatskolā — attīstības centrā viesojās vairāku valstu speciālo skolu pārstāvji.
Kokneses speciālajā internātpamatskolā — attīstības centrā notika izglītības programmas “Comenius” projekta “Klases bez sienām” noslēguma pasākums. Skolā viesojās 18 Austrijas, Igaunijas, Lielbritānijas, Vācijas, Grieķijas un Kipras skolu direktoru, pedagogu un koordinatoru.
Kokneses speciālā internātpamatskola projektā darbojas jau trešo gadu. Projekta koordinators skolotājs Ainārs Beitiks stāsta, ka ik gadu notiek divi pieredzes braucieni, kuros piedalās katras valsts speciālās skolas pārstāvji. Vizīte ilgst nedēļu, tās laikā skolotāji dodas uz kādu no partnerskolām, iepazīst skolas vidi, darba kārtību, vēro mācību stundu norisi un apmeklē pasākumus. Kokneses speciālās internātpamatskolas pārstāvji jau pabijuši Anglijā, Vācijā un Austrijā.
Kokneses internātpamatskolas audzēkņi projektu nedēļas laikā vāca informatīvos materiālus par valstīm, kas iesaistījušās projektā “Klases bez sienām” — par valstu nacionālo kultūru, tradicionālajiem ēdieniem, paražām utt. Noslēguma pasākumā skolēni rādīja dažādus priekšnesumus — kā Latvijā svin Līgo svētkus, cienāja viesus ar latviešu nacionālajiem ēdieniem, mācīja dejot “Tūdaliņ, tagadiņ” un “Ādamam bij' septiņ' dēli”. Bērni bija sagatavojuši arī dziesmu popūriju — skanot dziesmai “Bēdu manu, lielu bēdu”, ciemiņiem vajadzēja pazīt tajā ievītās sadarbības valstu populārākās melodijas.
Vakara noslēgumā ārvalstu viesi apskatīja Kokneses parku un pilsdrupas, bet nākamajā dienā devās iepazīt Siguldas skaistākās vietas.
Tomass Šreijs, Vīnes speciālā izglītības centra koordinators:
— Par Kokneses speciālo internātpamatskolu man radies ļoti labs iespaids, ļoti patika koncerts un priekšnesumi.
Salīdzinot ar Latvijas speciālajām skolām, Austrijā tās paredzētas bērniem ar dziļāku garīgo vai fizisko atpalicību — tiem, kas nevar runāt, staigāt vai ir neredzīgi. Austrijā skolas apmeklē pilnīgi visi bērni, neskatoties uz viņu veselības problēmām, jo bērnam ir nepieciešams būt savu vienaudžu vidū. Vairums bērnu ir integrēti parastajās skolās, skolotāji no speciālajām skolām dodas uz parastajām skolām, lai palīdzētu šiem bērniem. Vīnes speciālajā izglītības centrā mācās 186 skolēni, 120 no viņiem ir ar garīgu atpalicību, bet 66 — ar ļoti smagu garīgo atpalicību. Vīnē skolēnus pēc stundām autobuss bez maksas aizved uz mājām pie ģimenēm. Mums ir speciālie pedagogi, kuri palīdz skolēniem sagatavot mājasdarbus. Bērniem ir iespēja apmeklēt sporta nodarbības ar speciālo kustību pedagoģiju, teātra vai mūzikas pulciņus. Vecāko klašu skolēni dodas praksē uz viņus interesējošām darbavietām, lai ūtu priekšstatu par savu nākamo profesiju.
Kopumā esmu ļoti gandarīts gan par vizīti Latvijā, gan projekta “Klases bez sienām” norisi”.
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra