Jaunjelgavā joprojām ražo mēbeles

Jaunjelgavā jau 14 gadu darbojas uzņēmums “Tomis mēbeļu fabrika”. Mēbeles ražo ne tikai uzņēmumiem, bet arī privātpersonām.
Patiesībā mēbeles Jaunjelgavā ražo daudz ilgāk, kopš padomju laikiem, kad pilsētā bija "Notsnab" cehs. Tajās pašās telpās vēlāk bija uzņēmums "Sistēma", tad "Tomis un Co", bet tagad – "Tomis mēbeļu fabrika".
Uzņēmumam Rīgā, Dzirnavu ielā, ir arī savs veikals. Mēbeles ražo ne tikai pārdošanai veikalā, bet arī pēc individuālajiem, valsts un pašvaldību iestāžu pasūtījumiem. “Vasarā gatavojām mēbeles Jelgavas ģimnāzijai, viens no mūsu pastāvīgajiem klientiem ir bērnudārzs “Zīlīte” Aizkrauklē, sadarbojamies arī ar Aizkraukles novada ģimnāziju,” par “Tomis mēbeļu fabrikas” darbību stāsta darbu vadītājs Kaspars Šteinbergs.
Lai uzlabotu darba apstākļus un ražojumu kvalitāti, uzņēmums pagājušajā gadā izremontēja darba telpas un iepirka jaunus darbgaldus, kuri ir datorizēti un līdz ar to ļoti precīzi. Mēbeļu ražošanai izmanto materiālus, importētus no Vācijas, Polijas, Lietuvas, kā arī pašmāju izejvielas. Tie ir ļoti plašā klāstā gan cenu gan kvalitātes ziņā.
“Vadība plāno mūsu ražojumus eksportēt. Vai tas izdosies, grūti spriest,” stāsta Šteinberga kungs.
Jaunjelgavas mēbeļu ražošanas cehā pašlaik strādā tikai trīs cilvēki. Uzņēmums sadarbojas ar Valsts nodarbinātības aģentūru, dodot iespēju bezdarbniekiem pārkvalificēties par galdniekiem.
“Pasūtījumu skaits patlaban nedaudz samazinājies, bet tā notiek katra gada beigās,” saka Kaspars Šteinbergs.
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra