Meklē pircēju manēžai un baseinam

Sporta biedrība “Vārpa” par 100 000 latu pārdod sporta centra ēku ar manēžu un baseinu Aizkrauklē, Rūpniecības ielā 7. Aizkraukles novada pašvaldībai bez maksas to neatdos. Savukārt Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Vilnis Plūme teic, ka pašvaldība ēku nevarētu pieņemt pat kā dāvinājumu.
Vairs nav naudas
No 1. oktobra līdzekļu trūkuma dēļ no darba atbrīvoti astoņi sporta biedrības “Vārpa” darbinieki. “Mums bija līgums ar rajona padomi, ka līdz gada beigām saņemsim vēl 10 000 latu, taču Aizkraukles novada dome, kas pārņem rajona padomes saistības, līgumu lauza, jo nauda esot vajadzīga citur,” stāsta sporta biedrības “Vārpa” valdes priekšsēdētājs Ēriks Tatarčuks.
Aizkraukles novada mērs Vilnis Plūme teic, ka finansiālā situācija kļūst arvien dramatiskāka — rajona padome nav saņēmusi plānotos līdzekļus, tāpat samazinās novada domei ieskaitītais ienākuma nodokļa apmērs: septembrī nav saņemti 48 000 latu, bet kopš gada sākuma — 93 700 latu.
Sākumskolas bērni nesportos
Kas notiks ar sporta biedrības pārziņā esošo ēku, manēžu un baseinu? “Meklējam pircēju, taču tagad grūti atrast. Pirms trijiem gadiem kāds pircējs bija ar mieru maksāt 300 000 latu, bet mēs prasījām 350 tūkstošu latu un viņu pazaudējām. Tagad mēs pārdotu par 100 000 latu, taču neviens nepērk,” sūkstās Ēriks Tatarčuks. “Arī Aizkraukles novada pašvaldība nepērk, lai gan sporta manēža ir vajadzīga pilsētas sākumskolas bērniem. Pagājušajā mācību gadā te dienas pirmajā pusē skolēniem bija sporta nodarbības, pēc tam nāca treniņgrupas, taču tagad klusums, nezinu, vai bērni nāks vai nenāks, vai novada dome maksās vai nemaksās, dzīvojam neziņā. Vēl gaidu. Ja nemaksās, no apkures caurulēm būs jāizlaiž ūdens, lai tās neaizsalst, jo mums nav naudas, lai nodrošinātu siltumu. Elektrībai, telefonam, internetam, atkritumu izvešanai un vēl citiem pakalpojumiem mēnesī vajag ap 100 latu. Mēs pat to vairs nespējam samaksāt, esam atstājuši tikai vienu tālruni. Prasījām novada domei 20 000 — 25 000 latu lielu finansējumu, lai varam apsildīt telpas un izmantot baseinu, taču mums atteica, jo neesot līdzekļu. Kas gan pilsētai tas būtu! To taču varētu atļauties!” uzskata Ēriks Tatarčuks.
Vilnis Plūme ir pretējās domās: “Mēs taupām, kur vien iespējams, lai varētu pildīt pašvaldības funkcijas, tajā skaitā uzturēt izglītības iestādes. Bija iecere manēžas telpas nomāt, bet tagad situācija mainījusies. Pilsētas sākumskolas bērni sporto skolas zālē un pie skolas izveidotajā laukumā, manēžu viņi neizmantos, jo mēs par to nevaram samaksāt. Nav tā, ka mēs negribam atbalstīt sportu. Mēs to nevaram! Taupīsim arī jaunajā ģimnāzijas sporta hallē — katru dienu pierakstām apkures, elektrības, ūdens rādījumus, pēc mēneša zināsim, cik halles uzturēšana izmaksās.”
Celta par tautas līdzekļiem
Tā kā biedrības “Vārpa” īpašums kādreiz ir celts par tautas naudu (kolhozu, sovhozu un arodbiedrību līdzekļiem), kādēļ gan manēžu un peldbaseinu pašvaldībai nevarētu nodot bez maksas? “Jā, viss ir celts par tautas naudu, bet rajona padome un pilsētas dome savus līdzekļus nedeva. Par sporta dzīves organizatoru strādāju kopš 1961. gada, viss uzcelts manā vadībā, es toreiz uzstāju, ka vajag celt Aizkrauklē. Kas līdzekļus “Vārpas” centrālajai padomei prasīja, tas arī dabūja, citur neko neuzcēla. Bez maksas neko pilsētai nedosim! Mums ēku atdeva ar Ministru kabineta lēmumu. Viss ir labi saglabāts,” saka Ēriks Tatarčuks. “Ja naudas nebūs un arī pārdot nevarēs, pats manēžu sargāšu, bet par velti vienalga nedosim! Ceru, ka pēc trim gadiem būs labāki laiki un pircējs atradīsies!”.
“Mēs tagad manēžu nevarētu pārņemt pat bez maksas, jo nevarētu to uzturēt. Turklāt vajadzētu līdzekļus remontam,” saka Vilnis Plūme. “Kad pirms vairākiem gadiem apsvērām iespēju manēžu pirkt par apmēram 350 000 latu, ņēmām vērā, ka apmēram tikpat daudz būtu jāizlieto rekonstrukcijai, tādēļ nolēmām pie ģimnāzijas būvēt jaunu un modernu halli,” teic Vilnis Plūme.
Kabatās nebāž
Ja biedrība manēžu un baseinu pārdos, kur liks naudu? “Mēģināsim noslēgt līgumu ar jaunajiem īpašniekiem un turpināsim organizēt sporta pasākumus,” saka Ēriks Tatarčuks. “Lai glābtu situāciju, jau tagad jauno novadu vadībai esam izsūtījuši piedāvājumu organizēt starpnovadu sacensības, pagaidām tam piekritusi tikai Vecumnieku novada sporta organizatore, pārējos novados vēl domā. Domei stadionu pārdevām “par sviestmaizi” — 120 000 latu — un naudu izlietojām manēžas remontam. Uzlikām jaunu jumtu, gar baseina malu uzklājām flīzes, lai kājas neslīd, atpirkām daļu zemes. Neko kabatā nebāžam! Tas nav mans privātīpašums, kā dažs domā, — mēs esam sabiedriska organizācija, par visu lemj valde, ņemot vērā manas domas. Valdē ir septiņi cilvēki — arī Jūlijs Treiģis, Guntis Ozoliņš, Ilmārs Britāns, Maija Teile, Monika Bērziņa un Rasma Bērziņa.”
“Kad pirkām stadionu, deputātiem tas bija pieņemami, lai gan saņēmām pārmetumus, ka pērkam paši savu mantu!” saka Vilnis Plūme. “Saprotu Tatarčuka kunga finansiālās grūtības, taču pašlaik palīdzēt nevaram.”
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra