Latviete sāk tūrisma biznesu Austrālijā

Mūsu tautieši latvieši gan darba meklējumos, gan biznesa izvēršanas nolūkā nonāk aizvien tālākās zemēs. Uz Austrāliju aizceļojusi skrīveriete Baiba Lūse ar ģimeni. Tie, kam patīk doties tūrisma braucienos, viņu noteikti atcerēsies kā Aizkraukles tūrisma firmas “Makrel Travel” vadītāju.
Austrālija ir tik tālu, ka grūti pat aptvert, tomēr elektroniskās saziņas iespējas mums ļauj neklātienē tikties dažās minūtēs. Pirmajā vēstulē, ko saņēmu no Baibas, viņa raksta: “Sveicieni no tālās Austrālijas — Aizspogulijas ar kājām gaisā... Esam šeit vismaz uz tik ilgu laiku, kamēr piepildīsim savu trako mērķi — atvērt Austrāliju atpūtas ceļojumiem gan Latvijas un Baltijas, gan Krievijas tūristiem. Līdz tam vēl ļoti daudz darba, bet process notiek, un tas ir ļoti patīkami, ka pirmie klienti mūs apmeklēja jau 10. oktobrī.”
Rīgas bildes “Tankos”
Baiba ar ģimeni Austrālijā ne tikai strādā, bet brīvajos brīžos darbojas arī Latviju popularizējošos pasākumos. Par pirmo no tiem Baiba “Staburagam” uzrakstījusi sīkāk. Tā bijusi fotoizstādes “Face of a Sister City” (no angļu val. — “Māsu pilsētas seja”) atklāšana botāniskā dārza tropu džungļu ieskautajos Austrālijas pilsētas Kērnsas “Tankos”.
“Kērnsas “Tanki” ir izbijušas degvielas noliktavas, kas tagad, savdabīgi iekļaujoties apkārtējā vidē, ir izveidotas par kultūras pasākumu organizēšanas vietu,” raksta Baiba Lūse. “Izstādes mērķis — veicināt ciešāku sadarbību kultūrā, ekonomikā, tūrismā un citās jomās starp septiņām māsu pilsētām Austrālijā, Ķīnā, Japānā, Kanādā, ASV, Papua Jaungvinejā un arī Latvijā — Rīgā. Kērnsa Austrālijā ir Rīgas māsas pilsēta kopš 1990. gada.”
Viena diena septiņās pilsētās
Izstādē eksponētas fotogrāfijas, kas 24 stundu laikā uzņemtas šīgada 1. maijā, atklājot katras valsts māsu pilsētas dzīvi. Attēlos fiksētas cilvēku emocijas, kultūra, daba, notikumi, ļaujot skatītājiem vienlaikus pabūt daudzās interesantās vietās.
Baiba raksta, ka izstādi atklājis aborigēnu bērnu sagatavots priekšnesums ar ieskatu viņu tradīcijās un Kērnsas mēra Vala Šira (Val Schier) uzruna. Arī citu valstu pārstāvji bija sagatavojuši priekšnesumus, kas attēlo viņu tradīcijas un paražas. “Latvija visus pārsteidza ar tautiskiem tērpiem, skaistiem Jāņu vainagiem un brīnišķīgu dziedājumu, kas neatstāja vienaldzīgu nevienu,” atklāj Baiba. Latviešu tautasdziesmas “Strauja, strauja upe tecēj'”, “Tumša nakte, zaļa zāle”, Līgo dziesmu dziedājuši Kērnsā dzīvojošie latvieši — Zita Sudņika, Keita un Aigars Lūši.
Garšo jāņusiers un speķa pīrādziņi
Latvijas goda konsuls Kērnsā Aleksandrs Gārša un viņa kundze Izabella bija sarūpējuši ļoti jauku cienastu, kas no galdiem ātri vien pazudis... Visiem ļoti iegaršojušies latviešu gardumi — jāņusiers un speķa pīrādziņi.
Izstādes atklāšana spējusi pulcēt daudz Kērnsā un tās apkārtnē dzīvojošo latviešu. Andrejs Krūmiņš un viņa sieva Zita Sudņika daudz palīdzējuši izstādes iekārtošanas un tās atklāšanas organizēšanas darbos. Izstādei esot gaidāms tāls ceļš, jo nākamā gada vasarā to eksponēs Rīgā un citās māsu pilsētās.
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra