Staburags.lv ARHĪVS

Fotokonkurss “Sēlijas dzīvība”

2009. gada 23. oktobris 16:15

1488
Fotokonkurss “Sēlijas dzīvība”

Pievērst sabiedrības uzmanību Sēlijai un izcelt šim Zemgales apvidum raksturīgās kultūrvēsturiskās un kultūrainavas vērtības — tāds ir fotokonkursa „Sēlijas dzīvība” mērķis. Konkursu šāda nosaukuma projekta ietvaros organizē Seces pagasta biedrība „Ekociemats „Zaķis un citi zvēri””. Projektu „Sēlijas dzīvība” ir atbalstījusi Zemgales kultūras programma, tā īstenošanai piešķirot 455 latus.

Projekta gaitā paredzēts organizēt fotokonkursu “Sēlijas dzīvība”, kuram darbus var iesniegt līdz šā gada 30. novembrim. No 1. līdz 31. decembrim fotogrāfijas vērtēs žūrija, un Seces pagasta Mācītājmuižā tiks iekārtota iesniegto darbu un seno fotogrāfiju reprodukciju izstāde.

Pašlaik fotogrāfijas, kas izgatavotas A4 formātā, var sūtīt uz Seces pagasta pārvaldi (Seces pagastmāja, Seces pagasts, Jaunjelgavas novads LV5124 ar norādi  fotokonkursam) vai iesniegt personīgi Seces pagasta pārvaldē pagasta darbiniecei Gundegai Vēverei. Iesniedzamo foto tematika ir visplašākā — sēlisko kultūru veido ne tikai senu ēku drupas vai lauku mājās saglabāts čuguna gludeklis un rokas maltuve. Sēlijas dzīvību veido tās cilvēki, viņu dzīve un sabiedriskās aktivitātes un pie mums Sēlijā — Daugavas kreisajā krastā no Jaunjelgavas līdz Ilūkstei saglabātās dabas vērtības.

Projektā „Sēlijas dzīvība” paredzētas vairākas aktivitātes. Galvenā no tām — novadpētniecības materiālu vākšana un apzināšana. Šim nolūkam par projekta līdzekļiem iegādāts fotoaparāts, lai fotogrāfijās fiksētu gan raksturīgākos kultūrainavas elementus, piemēram, ēkas, gan teicējus un to mājās esošos iedzīves priekšmetus. Nākamgad ziemā paredzēts organizēt septiņu radošo darbnīcu ciklu, kas popularizētu sēliskās kultūras vērtības un tās iedvesmotu jaunradi. Seces pagastā varēs piedalīties  keramikas darbnīcā, darinot traukus, kādi lietoti senatnē, vides darbnīcā, veidojot etnogrāfiskos rakstus no dabas materiāliem, tekstila darbnīcā, aužot jostas un prievītes ar senāko aušanas paņēmienu — ceļošanu.