Aizkraukles novada dome dibina izglītības pārvaldi

Aizkraukles novada dome nolēma dibināt izglītības pārvaldi un akceptēja tās funkcijas un 2010. gada budžetu. Pārvalde plāno apkalpot ne vien Aizkraukles, bet arī Kokneses, Skrīveru, Jaunjelgavas un Pļaviņu novadu. Līdz 23. novembrim Aizkraukle gaidīs šo novadu atbildi. Neretas novads no dalības atteicies — izglītības jomā strādās izglītības darba speciāliste Žanna Miezīte.
Veiks 12 funkciju
Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Vilnis Plūme atzīst, ka šis lēmums sadarbībā ar pašreizēji rajona padomes izglītības pārvaldi un pašvaldībām tapa ilgā laikā, bijušas asaras, smaidi, uzticība, neuzticība — plašs pārdzīvojumu spektrs. Reorganizējamās rajona padomes izglītības pārvaldes vadītāja Astra Siliņa teic, ka atstātas tikai pašas nepieciešamākās funkcijas, bez kurām nav iespējams iztikt. Pavisam to ir 12: pārvalde nodrošinās saikni ar Izglītības un zinātnes ministriju; Ministru kabineta noteiktajā kārtībā organizēs valsts pārbaudes darbu, tajā skaitā centralizēto eksāmenu, norisi; sadarbībā ar ministriju rīkos mācību priekšmetu otrā posma olimpiādes un konkursus; gādās par skolotāju profesionālās meistarības pilnveidi un tālākizglītību; koordinēs un nodrošinās metodisko apvienību un pašvaldības pedagoģiski medicīniskās komisijas darbu, kā arī tās komisijas darbu, kura atbrīvo no valsts pārbaudes darbiem; sniegs atbalstu, kā ievērot normatīvo aktus un veikt akreditācijā konstatētos nepieciešamos uzlabojumus; palīdzēs Eiropas Sociālā fonda projektu koordinēšanā; piegādās un uzskaitīs valsts atzītus izglītības dokumentus, sniegs par tiem pārskatus; licencēs interešu izglītības programmas un organizēs tautisko deju kolektīvu, koru skates; koordinēs gatavošanos Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.
Maksās pēc skolēnu skaita
Topošās izglītības pārvaldes uzturēšanas izmaksas 2010. gadam aprēķinātas, pieņemot, ka tā apkalpos piecus novadus. Ja kāds tomēr atteiktos, izmaksas būtu lielākas. Paredzēts, ka pārvaldes izmaksas Aizkraukles novadā būs 62 santīmi par skolēnu mēnesī, bet pārējās pašvaldībās — 71 santīms mēnesī, jo Aizkraukles grāmatvežiem ir papildu slodze, turklāt nav garantijas, ka citi novadi vienmēr laikus samaksās, lai gan pārvaldē strādājošajiem alga jāsaņem katru mēnesi.
Izglītības pārvaldes vadītājas alga paredzēta 500 latu mēnesī, bet galvenā speciālista — 450 latu mēnesī (pirms nodokļu samaksas). Metodiskās apvienības vada 15 skolotāju, un viņu darba samaksai jāparedz 300 latu mēnesī, tikpat daudz jāieplāno arī trijiem deju kolektīvu un koru virsvadītājiem. Kopā ar sociālo nodokli algām jāparedz 23 415 latu gadā.
Nākamajā gadā ieplānotas vēl šādas papildu izmaksas: par pedagoģiski medicīniskās komisijas darbu — 2040 latu, komisijai, kura atbrīvo skolēnus no valsts pārbaudes darbiem, — 100 latu, kancelejas, transporta, sakaru izdevumiem un maksai par komunālajiem pakalpojumiem — 1630 latu, neparedzētiem izdevumiem — 360 latu, olimpiāžu organizēšanai — 225 lati (kopēšana, goda raksti, tinte printerim), 805 latus tērēs ārpusstundu pasākumiem (koncertmeistars, apskaņošana, kopēšana, transports, telpu noma). Gadā izglītības pārvaldes uzturēšanai vajadzēs 31 433 latus.
Fakts.
Skolēnu skaits un maksa mēnesī:
Aizkraukle: 1249 — Ls 771,
Koknese: 898 — Ls 636,
Skrīveri: 520 — Ls 368,
Jaunjelgava: 589 — Ls 417,
Pļaviņas: 603 — Ls 427.
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra