Staburags.lv ARHĪVS

Kā lietot trauku mazgājamo mašīnu

.

2021. gada 18. decembris 00:00

55
Kā lietot trauku mazgājamo mašīnu

Trauku mazgājamās mašīnas ir nenovērtējams palīgs trauku un virtuves piederumu mazgāšanā, kas prasa nesalīdzināmi mazāk pūļu nekā mazgāšana ar rokām. Šis raksts palīdzēs jums uzzināt, kā pareizi piepildīt un lietot trauku mazgājamo mašīnu, kā arī sniegs padomus, kā izvēlēties pareizo trauku mazgāšanas līdzekli un iepildīt to. Visbeidzot, kādu ciklu izmantot, lai nodrošinātu trauku mazgājamās mašīnas optimālu darbību.

1. Piepildiet trauku mazgājamās mašīnas augšējos un apakšējos plauktus

Lai katru reizi iegūtu tīrus traukus, pirms ielikšanas trauku mazgājamajā mašīnā noņemiet no šķīvjiem ēdiena paliekas un vienmērīgi izvietojiet traukus ar netīro pusi uz leju pret ūdens strūklu. Nepārklājiet traukus, jo tas neļaus ūdens strūklai sasniegt iekšpusi, lai tos rūpīgi nomazgātu.

Augšējais plaukts:

 • Augšējā plauktā ievietojiet tādus priekšmetus kā bļodas, tasītes, krūzes, vīna glāzes un ūdens pudeles.
 • Mazās bļodas un šķīvjus novietojiet starp statīva zobiņiem.
 • Plastmasas traukus un vākus novietojiet uz augšējā plaukta, lai izvairītos no deformēšanās. Vienmēr aplūkojiet plastmasas trauku apakšu, lai pārliecinātos, vai tos var mazgāt trauku mazgājamā mašīnā.

Apakšējais plaukts:

 • Liela izmēra trauki, piemēram, vakariņu šķīvji, servēšanas šķīvji, trauki cepšanai, nerūsējošā tērauda katli un citi īpaši netīri trauki, jānovieto apakšējā plauktā.
 • Katlus un pannas novietojiet gar trauku mazgājamās mašīnas malām vai aizmugurē.
 • Virtuves piederumus ievietojiet trauku mazgājamās mašīnas piederumu grozā, pārliecinoties, ka asie priekšmeti, piemēram, naži, ir vērsti uz leju, lai izvairītos no traumām.
 • Pirms trauku mazgājamās mašīnas durvju aizvēršanas pārliecinieties, ka mazgāšanas sviras netiek bloķētas.

2. Ievietojiet trauku mazgāšanas līdzekli

Lai gan tas var atšķirties atkarībā no modeļa, vairums mazgāšanas līdzekļa dozatoru atrodas trauku mazgājamās mašīnas durvju iekšējās daļas apakšā. Lai pareizi ievietotu mazgāšanas līdzekli trauku mazgājamajā mašīnā, dariet sekojošo:

 • Ievietojiet mazgāšanas līdzekli mazgāšanas līdzekļa dozatorā.
 • Pievienojiet skalošanas līdzekli skalošanas līdzekļa dozatorā līdz atzīmei Pilns (pieejams dažos modeļos). Ja jūsu trauku mazgājamajā mašīnā nav skalošanas līdzekļa dozatora, varat iegādāties atsevišķi skalošanas līdzekļa groziņu vai izmantojiet trauku mazgājamās mašīnas tabletes vai kapsulas, kurās jau ir iekļauts skalošanas līdzeklis.
 • Aizveriet vāku un stingri nospiediet, līdz dzirdat klikšķi. Pēc tam, kad trauku mazgājamā mašīna ir pabeigusi sākotnējo priekšmazgāšanas ciklu, dozatora vāks atveras un mazgāšanas līdzeklis sajaucas ar ūdeni.

Pareiza mazgāšanas līdzekļa lietošana ir svarīga trauku mazgājamās mašīnas darbības nodrošināšanai. Izmantojiet tikai tādu mazgāšanas līdzekli, kas ir īpaši izstrādāts automātiskajām trauku mazgājamajām mašīnām. Ir pieejami dažādi mazgāšanas līdzekļu veidi, tostarp šķidrumi, pulveri, želejas, tabletes un kapsulas. Izvēle, kuru mazgāšanas līdzekli lietot, ir jūsu ziņā, taču, lietojot tabletes un kapsulas, jums nebūs lieki jāprāto, cik daudz mazgāšanas līdzekļa izmantot. Ja izmantojat šķidrumus, pulverus vai želejas, piepildiet dozatoru līdz uzpildes līnijai, kas ir lielākajai daļai modeļu.

3. Izvēlieties mazgāšanas ciklu

Lielākajai daļai trauku mazgājamo mašīnu ir vismaz trīs mazgāšanas cikli – ātrais, normālais un īpaši netīriem traukiem (Heavy Duty). Tas, kurš cikls jāizmanto, ir atkarīgs no netīro trauku daudzuma un netīrības pakāpes. Lai iestatītu ciklu, izmantojiet pogas, kas parasti atrodas trauku mazgājamās mašīnas durvju augšpusē vai priekšpusē.

 • Ātrais – šajā ciklā parasti tiek izmantots vairāk ūdens, elektroenerģijas un augstāka temperatūra, lai panāktu ātrāku rezultātu. Izmantojiet šo ciklu, ja jums ir ne pārāk netīri trauki, kas jums steidzami nepieciešami.
 • Normālais - visbiežāk izmantotais trauku mazgājamās mašīnas cikls, kas notīra ikdienas netīrumus, neizmantojot papildu ūdeni. Izmantojiet šo ciklu ikdienas mazgāšanai traukiem, kas nav pārāk netīri.
 • Īpaši netīriem traukiem – ja starp netīrajiem traukiem jums ir katli un pannas vai citi stipri netīri priekšmeti, ciklā īpaši netīriem traukiem parasti tiek izmantots papildu ūdens un augstāka temperatūra, lai rūpīgi nomazgātu visus netīrumus.

Lai nodrošinātu optimālu rezultātu, ūdens temperatūrai trauku mazgājamajā mašīnā jābūt 49ºC. Ja ūdens ir pārāk auksts, trauki var palikt ar netīrumiem, bet, ja ūdens ir pārāk karsts, var būt grūtāk noņemt no traukiem un katliem piedegušos ēdienus.

4. Ieslēdziet trauku mazgājamo mašīnu

Pirms izvēlaties ciklu, aizverat trauku mazgājamās mašīnas durvis un nospiežat starta pogu, vēlreiz pārliecinieties, vai nekas nebloķē mazgāšanas sviras. Parasti normālam mazgāšanas ciklam ir nepieciešamas 2,5 stundas, un indikators, kas atrodas trauku mazgājamās mašīnas priekšpusē vai augšpusē, rādīs, kad cikls ir pabeigts. Uzziniet vairāk par trauku mazgājamās mašīnas ciklu ilgumu.