Staburags.lv ARHĪVS

Daži noderīgi padomi matu kopšanā

.

2021. gada 15. decembris 00:00

60
Daži noderīgi padomi matu kopšanā

Matu kopšana ir šķietami vienkāršs un ikdienišķs rituāls, kuru bieži vien veicam bez īpašas piedomāšanas. Bet nevērība pret matiem un to veselību var maksāt dārgi – tie var zaudēt savu labo izskatu, kļūt plāni un trausli. Lai atgūtu matu agrāko spozmi, var būt jāiegulda lielas pūles, līdzekļi un laiks. Tāpēc labāk jau tagad pārskatīt savus matu kopšanas paradumus un nepieciešamības gadījumā veikt tajos uzlabojumus, lai mati nebojātos, būtu veselīgi un mirdzoši.

Sāciet ar piemērotas matu kosmētikas izvēli Viens no svarīgākajiem soļiem, lai mati izskatītos labi, ir pareizi izvēlēti matu kopšanas līdzekļi. Sortiments veikalos ir ļoti plašs, ir viegli tajā apjukt. Tāpat bieži vien paļaujamies uz skaistām reklāmām un ceram, ka to produkti padarīs matus tieši tādus kā televīzijas ekrānā. Tomēr katram mati ir atšķirīgai. Un atšķiras arī to vajadzības. Piemēram, šampūns, kurš draudzenei der lieliski, tāds var nebūt priekš jums. Šampūns, kondicionieris, matu maska un citi produkti jāizvēlas atbilstoši savam matu tipam un reālajam stāvoklim. 

Matu kopšanas produkti parasti tiek veidoti, lai cīnītos ar konkrētām problēmām vai uzlabotu kādas nepilnības. Piemēram, smalkiem matiem piešķirtu apjomu, krāsotus matus aizsargātu no izbalēšanas vai mitrinātu sausus matus. Nav arī jābaidās izmēģināt kaut ko jaunu, meklēt sev piemērotākos līdzekļus. Ne vienmēr pats dārgākais būs pats labākais jūsu matiem. Tomēr vēlams uzticēties pazīstamiem un profesionāliem matu kopšanas produktu zīmoliem, jo tie iegulda daudz pūļu pētniecībā un meklē efektīvākās formulas, lai sniegtu matiem labāko kopšanu.


Pievērsiet uzmanību matu mazgāšanas procesam

Matu mazgāšanā ir vairākas nianses, kuras vēlams ievērot, lai mazgāšana tiem būtu saudzīga un sniegtu labāko vizuālo efektu. Vispirms jāizvēlas atbilstoša ūdens temperatūra. Matiem vissaudzīgākais būs silts vai remdens ūdens. Karsts ūdens bojā matus, var tos padarīt blāvākus, sausākus un trauslākus. Mazgāšanas noslēgumā ieteicams pat izmantot remdenu ūdeni, lai matu poras aizvērtos, padarot tos gludākus un spīdīgākus. 

Jāatceras arī, ka šampūns jādozē nelielā daudzumā. Nav vajadzības veidot apjomīgas putas, kuras ir grūti izskalot. Kā arī nevajadzīgi tiek tērēts šampūns. Ja mati ir tiešām netīri, labāk mazgāt tos vairākas reizes, izmantojot nelielu šampūna daudzumu. Pati mazgāšana jāveic saudzīgi un maigi, galvas āda jāmasē nevis ar nagiem, bet gan pirkstu galiem. Nevajadzētu steigties, bet veltīt pāris minūtes, lai maigi izputotu un pie reizes arī izmasētu galvu. Gan mati, gan galvas āda būs par to pateicīga, jo uzlabosies asinsrite, matu augšana un mati tiks pilnvērtīgi attīrīti. Pēc mazgāšanas mati maigi jānospiež un jānosusina dvielī, nevis jāberzē.


Uzmanīgi ar matu krāsošanu un veidošanas ierīcēm

Ķīmiska un termiska apstrāde ir vieni no lielākajiem matu bojātājiem, tomēr grūti iedomāties dzīvi bez matu krāsošanas vai balināšanas, kā arī fēna, taisnotāja un citu ierīču izmantošanas. Tikai retais būtu ar mieru no tā visa atteikties. Tomēr, ja mati tiek krāsoti un veidoti, tas jāda ar apdomu. Jāizvēlas kvalitatīvi līdzekļi, jāuzticas frizierim, jāseko ražotāju rekomendācijām, izmantojot krāsas. Arī matu veidošanas ierīces jāizvēlas pēc iespējas modernākas un matiem saudzīgākas. Vēlams arī samazināt ierīču lietošanas biežumu, kad viens tas ir iespējams, ļaujot matiem atpūsties. Obligāti jāizmanto speciāls līdzeklis, kas aizsargā matus no karstuma ietekmes. Ja mati tiek regulāri krāsoti un veidoti, ikdienas aprūpē vēlams arī iekļaut iedarbīgākus kopšanas un atjaunošanas līdzekļus – maskas, eļļas, serumus.

Ko darīt, ja mati jau ir ievērojami bojāti

Ja jūsu mati jau ir cietuši no karstuma un ķīmiskās apstrādes, padarot tos nespodrus, trauslus un plānus, jādomā, kā uzlabot to stāvokli. Tas iespējams, izvēloties intensīvas un dziļas iedarbības matu kopšanas produktus. Palīdzēt var ne tikai jau pieminētās matu eļļas, serumi un maskas, bet arī tādi specifiski produkti kā matu vitamīni vai matu produkti ar keratīnu. Tie aizsargā un atjauno matu struktūru, kā arī efektīvi uzlabo matu izskatu, padarot tos zīdaini gludus un mirdzošus. Ja vēlaties atveseļot matus, ieteicams arī samazināt to apstrādi ar matu taisnotāju vai lokšķērēm vismaz uz kādu laiku.

Kam vēl pievērst uzmanību matu aprūpē

Matu veselību un skaistumu ietekmē ne tikai tas, kādus kopšanas līdzekļus izmanto un kā tos veido. Nozīmīga ietekme ir arī kopējam organisma stāvoklim, uzturam, dzīvesveidam. Arī tam, kādi matu aksesuāri tiek izmantoti. Piemēram, matu gumijas, stīpiņas un sprādzes ar metāla detaļām kaitē matiem. Arī ciešas frizūras nenāk matu veselībai par labu. Ķemmes jāizvēlas atbilstoši savam matu tipam un stāvoklim. Mati jāsargā no apkārtējās vides ietekmes, ziemā velkot cepuri un vasarā izmantojot galvassegu un līdzekli, kas aizsargā no UV stariem.

Populāru zīmolu matu kopšanas produktus ērti varat iegādāties douglas.lv.