Staburags.lv ARHĪVS

Aizdomās par zādzībām Pļaviņās aizturēti trīs jaunieši

Aizdomās par zādzībām Pļaviņās aizturēti trīs jaunieši

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirknī sākti trīs kriminālprocesi par laikā no 26. līdz 28. novembrim notikušām zādzībām Pļaviņās, kur no tirdzniecības vietām tika nozagtas dažādas preces. Aizdomās par šo zādzību veikšanu policisti aizturēja vienu pilngadīgu un divas nepilngadīgas personas. 

Piektdien, 26. novembrī, pēc pusnakts Pļaviņās, atspiežot loga rāmi, iekļūts veikalā, no kura nozagti iepirkumu rati, kafija un vairākas čipšu pakas. Nākamajā dienā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirknī tika saņemta informācija, ka laika posmā no 26. novembra pulksten 13.00 līdz 27. novembra pulksten 8.00 arī Pļaviņās, uzlaužot durvis, iekļūts tirdzniecības vietā, no kuras nozagti apģērbi un apavi. Savukārt 28. novembra naktī pēc pulksten 3 tika konstatēts, ka Pļaviņās veikalam tika izsisti loga stikli un bojātas durvis un no tirdzniecības vietas nozagtas vairākas pudeles alus. 


Policijā par notikušo tika sākti trīs kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas par zādzību. Veicot neatliekamās pirmstiesas izmeklēšanas procesuālās darbības, aizdomās par minēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu policisti aizturēja 2002. un 2005. gadā dzimušas jaunietes un 2006. gadā dzimušu puisi. Daļa no nozagtajām mantām tika atrastas un atgrieztas veikaliem, un izmeklēšana šajos kriminālprocesos turpinās. 


Atbilstoši Krimināllikuma 175. panta trešajai daļai par zādzību, ja tā izdarīta ar iekļūšanu, var tikt piemērota brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Atgādinām, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.