Fotogrāfijās izceļ kultūrvēsturiskās vērtības un dabas ainavas
Biedrība “Pērses krasts” valsts svētku priekšvakarā “Zoom” platformā rīkoja projekta “Pērses grava digitāli — TOREIZ un TAGAD” noslēguma prezentāciju. Tās laikā tika paziņoti fotokonkursa “Divu upju skatu punkti” rezultāti.
Šogad biedrība īsteno vairākus projektus. Par vienu no tiem — Kokneses muižas pils vēsturisko izpēti — varējāt lasīt laikraksta 26. novembra numurā. Biedrības mērķis ir popularizēt Daugavas upes pie Kokneses un Pērses zudušo kultūrvēsturisko mantojumu un atklāt ainavas unikalitāti mūsdienās. Visu šo apkopojot, piedāvāt kultūras, tūrisma un aktīvās atpūtas iespējas.
Izveido biedrības mājaslapu
Projekts “Pērses grava digitāli — TOREIZ un TAGAD” ir Sabiedrības integrācijas fonda no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem atbalstīts projekts. Doma bija iesaistīt vairāk interesentu, stiprināt biedrības kapacitāti un Kokneses unikālo pievienoto vērtību — vēsturi un dabas ainavu — popularizēt Latvijā un, cerams, arī pasaulē. “Mums ir neizsmeļama iespēja to darīt, un liela pateicība visiem, ar ko mēs kā biedrība sadarbojamies,” sacīja Ita Lejiņa, biedrības “Pērses krasts” vadītāja. Ita Lejiņa izcēla divas šī projekta aktivitātes. Viens no veikumiem ir mājaslapa wwmw.misijakoknese.lv, kas sākta veidot. Darbs ir apjomīgs, tādēļ tika meklētas dažādas palīdzības iespējas. Galvenais uzdevums — apvienot tūrisma nozares pārstāvjus, nevalstiskās organizācijas, citas radošās industrijas, lai kopīgiem spēkiem parādītu Koknesi, izmantojot gan mūsdienīgo, gan seno. “Ja paši cienīsim un mīlēsim mūsu Koknesi, domāju, viesu netrūks. Svarīgi, lai Kokneses vārds izskanētu saistībā ar mums pašiem,” bilda Ita Lejiņa.
Radīt kvalitatīvu fotomateriālu
Otra projekta aktivitāte bija fotokonkurss “Divu upju skatu punkti”. Te biedrība gribēja vēl vairāk pievērst uzmanību un salīdzināt mūsu darbošanos ar vēsturiskām nodarbēm. Viens veids ir tāpat kā agrāk gleznot Kokneses pilsdrupas, un to dara arī mūsdienās. Konkursā tas tika izmantots ar fotogrāfijas palīdzību.
Fotokonkursa mērķi bija radīt kvalitatīvu fotomateriālu saistībā ar Koknesē nozīmīgām kultūrvēsturiskām un ainavu vērtībām, kā arī mudināt sabiedrību iesaistīties biedrības aktivitātēs, novērtēt to, kas ir Koknesē — gan ainavas, gan vēsturiskās vērtības, un popularizēt tās plašākai sabiedrībai. Fotokonkurss norisinājās no septembra sākuma līdz oktobra vidum. Viens dalībnieks varēja iesniegt piecus attēlus. Šoreiz seši dalībnieki iesniedza 24 fotoattēlus.
Konkursam bija četras kategorijas. Katrā no tām tika piedāvāti vēsturiskie attēli, pēc kuriem no citiem vai no tiem pašiem rakursiem jeb skatpunktiem bija jāuzņem attēls mūsdienās. Pirmā kategorija bija “Kokneses pilsdrupas”, kurā tika iesniegts visvairāk fotogrāfiju — 16. Otrā kategorija bija “Satiksme Daugavā”, te tika saņemti septiņi attēli. Trešajā kategorijā “Pērses ūdenskritums” iesūtīts viens attēls. Ceturtajā kategorijā “Skats no augšas” rīkotāji cerēja uz attēliem, kas būtu uzņemti ar dronu vai citiem tehniskajiem palīglīdzekļiem, tomēr šoreiz nebija neviena darba.
Vērtē žūrija un iedzīvotāji
Fotokonkursa balvu fonds bija paredzēts pirmajām trim vietām. Par to piešķiršanu lēma žūrija, kurā darbojās Kokneses apvienības pārvaldes tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Anita Šmite, mākslas vēsturniece Guna Ševkina, projektu vadītāja Māra Bitāne, Fotogrāfijas skolas “Fototelpa” vadītājs (www.fototelpa.lv) un Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma Mediju mākslas nodaļas vadītājs Mārtiņš Vanags, pasākumu un kāzu fotogrāfs Toms Ločmelis. Papildus tika rīkots balsojums biedrības “Facebook” lapā, kurā, nenorādot autora vārdu, tika ievietotas visas iesūtītās fotogrāfijas. Kopā nobalsoja 202 lietotāji. Balva tika piešķirta arī vienam nejaušā izlozē izlozētam balsotājam.
Vērtējot ņēma vērā darba atbilstību tematikai, jo bija būtiski, kā autors uzņēmis skatu mūsdienās un vai tas atbilst kategorijai, kurā darbs ir iesniegts, kā arī foto mākslinieciskā kvalitāte un autora redzējums uz šo objektu. Tikpat būtisks ir oriģināls un veiksmīgs vēsturiskā foto atspoguļojums un autora ieguldītais darbs. Visvairāk žūrijai domas dalījās par trešo vietu. Tika piešķirtas arī veicināšanas balvas no sadarbības partneriem.
Uzvarētājus nosauca biedrības vadītāja Ita Lejiņa.
“Divu upju skatu punkti” uzvarētāji. Pirmā vieta un 100 eiro naudas balva Atim Mindem par fotogrāfiju “Vakara noskaņā”, savukārt Kokneses tūrisma informācijas centrs viņam piešķīra veicināšanas balvu par darbu “Kokneses klasika”.
Otrā vieta un 70 eiro naudas balva, kā arī veicināšanas balva no viesu nama “Divas upes” Anitai Tepferei par foto “No cita skatu punkta”. Lorita Inita Priede par foto “No Bilstiņiem līdz Kokneses pilsdrupām” ieguva trešo vietu un 30 eiro naudas balvu. Viņai arī veicināšanas balva no brīvdienu piestātnes “Pērsejas” par fotogrāfiju “Uz viena horizonta Daugava un Kokneses pilsdrupas”.
Iedzīvotāju simpātiju balvas ieguvēja ir Rita Kāpiņa (“Mūsdienu dzidrais Pērses ūdenskritums”). Par šo darbu Rita saņēma 93 balsis; balvā — Sabīnes Līvas gleznota miniatūra “Divas upes”.
Uzvarētāja sociālo tīklu balsotāju vidū ir Lidija Lisenko. Viņai arī Sabīnes Līvas gleznota miniatūra “Divas upes”.
Veicināšanas balvu no Fotogrāfijas skolas “Fototelpa” saņēma Egija Circene (“Kokneses pilsdrupas no divu upju satikšanās vietas”).
Veicināšanas balva no SIA “Jinns” par foto “Zelta rudens” un no paipalu fermas “Rīta putni” (“Mēs dodamies rudenī”) piešķirta Ievai Kalniņai.
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra