Apstiprina bāriņtiesas priekšsēdētāju un vietnieci
Par jaunveidotā Aizkraukles novada bāriņtiesas priekšsēdētāju no nākamā gada janvāra novada dome apstiprināja līdzšinējo Aizkraukles novada bāriņtiesas priekšsēdētāju un apvienoto novadu bāriņtiesu darba koordinatori Liānu Purvinsku, bet par vietnieci — līdzšinējo viņas vietnieci Irīnu Elksni. Viņas abas bija vienīgās amata pretendentes.
Stingras prasības
Iespējams, vairāk pretendentu nepieteicās ļoti stingro prasību un lielā darba apjoma dēļ. Saskaņā ar Bāriņtiesu likuma 10. pantu šos amatus var ieņemt personas, kuras ir sasniegušas 30 gadu vecumu, ieguvušas vismaz akadēmisko maģistra grādu vai profesionālo maģistra grādu, vai profesionālo maģistra grādu un 5. līmeņa profesionālo kvalifikāciju, vai citu Latvijas izglītības klasifikācijā noteiktajam Eiropas kvalifikācijas ietvarstruktūras 7. līmenim atbilstošu kvalifikāciju pedagoģijā, psiholoģijā, medicīnā, sociālajā darbā vai tiesību zinātnē, izglītības vadībā vai sabiedrības vadībā un kurai ir ne mazāk kā piecu gadu darba stāžs attiecīgi iegūtās izglītības tematiskajā jomā vai bāriņtiesas priekšsēdētāja, bāriņtiesas priekšsēdētāja vietnieka vai bāriņtiesas locekļa amata pienākumu pildīšanā.Liānai Purvinskai bāriņtiesas darbā ir 11 gadu pieredze — piecus gadus viņa bija bāriņtiesas locekle, sešus gadus — tās priekšsēdētāja. Savukārt Irīna Elksne bāriņtiesā strādā kopš 2014. gada, bijusi bāriņtiesas locekle un gandrīz divus gadus pilda vietnieces pienākumus. Abām ir maģistra grāds. Liāna Purvinska maģistra grādu ieguvusi Baltijas Starptautiskajā akadēmijā, pirms tam šajā augstskolā saņēmusi juriskonsulta kvalifikāciju, kas atbilst piektajam profesionālās kvalifikācijas līmenim. Tiesas darbā viņai ir 16 gadu pieredze. Irīna Elksne profesionālo maģistra grādu tiesību zinātnēs un jurista kvalifikāciju, kas atbilst piektajam profesionālās kvalifikācijas līmenim, ieguvusi Biznesa augstskolā “Turība”. Pirms tam viņa absolvēja Rēzeknes Augstskolu, iegūstot otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību un jurista kvalifikāciju.
Sludinās atkārtotu pieteikšanos
Bāriņtiesā pavisam strādās 15 darbinieku. Pēc izsludinātās pieteikšanās bāriņtiesas locekļu amatam pretendenti, kuri pieteikušies, vēl tiks izvērtēti, taču viņu ir mazāk, nekā nepieciešams, tādēļ tiks sludināta atkārtota pieteikšanās. Arī prasības locekļu amatam ir ļoti stingras — Bāriņtiesu likums paredz, ka pretendentam jābūt vismaz 30 gadu vecam, jābūt vismaz akadēmiskajam bakalaura grādam vai profesionālajam bakalaura grādam un 5. līmeņa profesionālajai kvalifikācijai vai citai Latvijas izglītības klasifikācijā noteiktajam Eiropas kvalifikācijas ietvarstruktūras 6. līmenim atbilstošai kvalifikācijai pedagoģijā, psiholoģijā, medicīnā, sociālajā darbā vai tiesību zinātnē, izglītības vadībā vai sabiedrības vadībā un jābūt ne mazāk kā triju gadu darba stāžam attiecīgi iegūtās izglītības tematiskajā jomā vai bāriņtiesas priekšsēdētāja, vietnieka vai locekļa amata pienākumu pildīšanā. Gan bāriņtiesas priekšsēdētājam un vietniekam, gan locekļiem jābūt arī nevainojamai reputācijai.
Liela psihoemocionālā spriedze
“Dažus potenciālos bāriņtiesas locekļu kandidātus esmu uzrunājusi personiski, taču viņi ir atteikušies, jo šajā darbā ir milzīga psihoemocionālā spriedze, un ne visi spēj to izturēt, jo ikdienā jārisina dažādas ģimeņu problēmas. Mūsu klienti ir dažādi, un visi bāriņtiesā vēršas ar savām problēmām,” saka Liāna Purvinska. “Jāprot nodalīt ikdienas darbu no personiskās dzīves. Ja tas neizdodas un darbinieki klientu problēmas nēsā sevī, rodas psiholoģiskā pārslodze un izdegšana. Darbinieki ar bāriņtiesas darba pieredzi ir ļoti liels ieguvums, jo viņiem ir vajadzīgās zināšanas, izpratne un psihoemocionālā noturība. Jauns darbinieks bez pieredzes tā uzreiz nespēj pilnvērtīgi pildīt pienākumus, jo apmēram gadu, pusotru viņam jāmācās gan teorētiski, gan praktiski, un ne visiem ir pa spēkam šo darbu darīt. Ja darbs nogurdina un nomāc, to nevar veikt.”
Arī Irīna Elksne atzīst, ka darbs ir smags, sarežģīts un ļoti atbildīgs, jo jāaizstāv visneaizsargātākā sabiedrības grupa — bērni un aizgādnībā esošas personas ar dažādiem likteņiem, dzīves problēmām. Izskatāmo jautājumu loks ir plašs.
Liāna Purvinska arī uzsver, ka darba apjoms pēc visu sešu novadu apvienošanas būs liels un svarīgs ir vienots komandas darbs — tikai visiem kopā risinot konkrētas problēmas, daloties pieredzē un piedāvājot savu redzējumu jautājumu risināšanā, var pieņemt bērnu un aizgādnībā esošu personu interesēm atbistošu lēmumu un sasniegt rezultātu.
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra