Staburags.lv ARHĪVS

Kokneses vidusskolai sava “zaļā” klase

aizkraukle.lv

2021. gada 29. novembris 11:39

147
Kokneses vidusskolai sava “zaļā” klase

Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas teritorijā izveidota moderna mācību zona “Zaļā klase” – mūsdienīga un radoša vide daudzveidīgam mācību darbam, kā arī dažādu nodarbību un aktivitāšu organizēšanai brīvā dabā. Zaļās klases būvniecība uzsākta šī gada jūlijā un noritēja līdz 25. oktobrim.

 Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas direktore Inese Saulīte stāsta, ka Zaļās klases būvniecības darbu pabeigšana ir gaidīts un priecīgs notikums, lai arī šobrīd nav iespējama tās svinīga atklāšana. “Jaunās mācību ārtelpas izveide ir teicams atbalsts pedagogiem jauno kompetenču īstenošanā un pašvaldības vērienīgs ieguldījums nākotnē,” uzsver izglītības iestādes direktore. Vadot nodarbības un mācību stundas Zaļajā klasē, pedagogi pilnveidos un dažādos mācību metodes vispārējās izglītības satura apguvē, kā arī veicinās skolēnu vēlmi izglītoties svaigā gaisā.


Uz Zaļās klases skatuves skolēni varēs izpaust savu jaunradi koncertos un citās radošās aktivitātēs, savukārt brīvā laika aktīvai pavadīšanai padomāts par iespēju spēlēt galda tenisu.


 Veiksmīgi īstenots projekta mērķis: radīt veselīgu un radošu mācību vidi dažādu nodarbību un aktivitāšu organizēšanai, tādējādi nodrošinot saistošas, ar jaunām idejām un darbiem piepildītas izglītošanās iespējas audzēkņiem.


Būvprojektu izstrādāja SIA “INRA-M”, bet būvdarbus veica uzņēmums SIA “VV Būvnieks”. Būvdarbu procesu uzraudzīja individuālais komersants Raimonds Jansons. 


Projekta kopējās izmaksas ir 111 039 eiro, tajā skaitā: būvprojekta izstrāde – 2500 eiro, būvdarbu izmaksas – 106 539 eiro, būvuzraudzība – 2000 eiro. Projekta realizācijai finansējums piešķirts saskaņā ar Ministru kabineta 2021. gada 20. aprīļa noteikumiem “Kārtība, kādā izvērtē pašvaldību izglītības iestāžu investīciju projektus valsts budžeta aizņēmuma saņemšanai”.