Staburags.lv ARHĪVS

Vērts redzēt. Pastaiga pa atjaunoto Ķemeru parku

Vērts redzēt. Pastaiga pa atjaunoto Ķemeru parku

Lai gan Latvijas populārākais “laika vīrs” Toms Bricis paziņojis, ka ir iestājies meteoroloģiskais rudens ar brāzmainiem vējiem, lietiem un temperatūras pazemināšanos, gan jau noteikti vēl būs skaista atvasara un kāda saulaina diena, lai aizbrauktu izstaigāt atjaunoto Ķemeru parku, kas savu atklāšanu piedzīvoja 14. augustā. 

Daudziem gados vecākiem cilvēkiem noteikti vēl spilgtā atmiņā greznā Ķemeru sanatorija, kas šobrīd zaudējusi spozmi. Pati ēka no ārpuses izskatās pieņemami, bet caur logiem redzams, ka tā ir tukša un pamesta. Tās priekšā izveidotais rožu dārzs gan vieš cerību, ka reiz te atkal varētu kūsāt dzīvība un dārzs būs ne mazāk skaists kā Rundālē. 

Parkā pārbūvēts un atjaunots pastaigu celiņu tīkls, tiltiņi pār Vērš­upīti, parka paviljoni, nostiprināti Vēršupītes krasti, pārbūvētas un atjaunotas ielas, izbūvētas autostāvvietas un velonovietnes, ierīkots apgaismojums un videonovērošanas kameras apmeklētāju drošībai. Labiekārtoti parka apstādījumi — iestādīti koki un krāšņumaugi, apmeklētāju ērtībām parkā izvietoti soli. 

Interesants likās garšaugu labirints, kurā, ja kāds nav redzējis, var izpētīt, kāds izskatās baziliks, fenhelis, lavandas vai dažādu šķirņu piparmētras un citi vairāk vai mazāk zināmi augi. Turpat blakus ir vardītes skulptūra, kurai, piespiežot mazu pedālīti, no mutes šļācas ūdens. Bērniem par to īpašs prieks. Līdzās esošā norāde vēsta, ka turpat kaut kur jābūt arī bērnu rotaļu laukumam, taču to tā arī neizdevās atrast. Varbūt vēl taps.  

Īpaši jauka ir Mīlestības saliņas centrā izbūvētā rotonda, kurā pa nelielām vītņkāpnēm var uzkāpt vairākus metrus augstā skatu platformā un palūkoties uz parku no augšas. Vēl skaistāks skats uz apkārtni noteikti paveras no ūdenstorņa, kas joprojām pilda savas funkcijas, taču nu tiek piedāvāts arī kā skatu tornis ar četrām ekspozīcijām, kas stāsta par vietējo vēsturi un ievērojamiem cilvēkiem. Tornī gan netikām, jo parku apmeklējām jau nākamajā dienā pēc tā atklāšanas un secinājām, ka tas nebija pareizi, jo, lai uzkāptu tornī, bija jāstāv garā rindā. Šo iespēju izmantosim kādu citu reizi.

Ja pastaigas laikā sajūtat puvušu olu smaku, tad ziniet, ka esat pietuvojies sērūdens avotam “Ķirzaciņa”. Tas un līdzās esošais paviljons ir viens no pazīstamākajiem Ķemeru kūrorta atpazīstamības objektiem jau kopš 19. gadsimta beigām. Cilvēki dodas pie tā gan nofotografēties, gan seju noskalot, gan arī iesmelt ūdeni lielākā traukā līdzņemšanai.

Parku var izstaigāt arī gida pavadībā, taču tad jāpiesakās iepriekš, un tas ir maksas pakalpojums.  

Fakts. Ķemeru parka 20 hektāros izvietoti 183 soliņi, atjaunotas takas astoņu kilometru garumā. Iestādītas 5000 rozes un hortenzijas, 552 koki. Ir divi dzeramā ūdens krāni.