Staburags.lv ARHĪVS

Pabeigta Lielzalves muižas arhitektoniskā izpēte

Pabeigta Lielzalves muižas arhitektoniskā izpēte

Šīs vasaras nozīmīgākais projekts — Lielzalves muižas kultūrvēsturiskā izpēte — tuvojas noslēgumam. Droši var teikt, ka tas ir ieguldījums muižas nākotnē, lai pamestā skolas ēka draudzīgi un pārliecinoši iekļautos Zalves ciema apkārtnē un dzīvē. 

Viss jāuztur sakārtots cilvēkiem cienīgā izskatā, tāpēc 5. augustu, kad Zalves bijušajā skolā jeb Lielzalves muižā ieradās jaunā Aizkraukles novada vadības un attīstības plānošanas speciālistu delegācija, mēs nosaucām par Cerību dienu. Dzīvojam ar ticību, ka mūsu aprūpē pārņemtā muižas māja pēc gadiem būs skaista, balta un skatu piesaistoša pils vistiešākajā nozīmē, kas laipni sagaida apmeklētājus un ir Zalves lepnums. 

Bijusī muižas kungu māja, klēts un senais parks ir kultūrvēstures piemineklis ar daudziem arhitektūras, vides un vēstures elementiem, kas veido stāstu par Zalves un visas apkārtnes dzīvi un agrāko laiku vēsturi līdz pat 16. — 17. gadsimtam. Jau tagad varam par to stāstīt, bet, noslēdzoties izpētes projektam, izmantosim arī speciālistu atzinumu. Sakām vislielāko paldies arhitektoniskās izpētes grupas arhitektam un būvpētniekam, RTU Arhitektūras fakultātes docentam Dr. arch. Ilmāram Dirveikam par ieguldīto darbu muižas arhitektūras izpētē un vērtīgajiem padomiem izpētes darbu gaitā!

Interjera apdares izpētes darbus veica izpētes un projektēšanas biroja SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa” mākslas vēsturnieces, restauratores — vecmeistares arhitektoniski mākslinieciskās izpētes specialitātē Dr. art. Vija Strupule,  Ruta Taurena un Daiga Lēvalde,  restauratore — meistare Ieva Liepa un restauratore Sofija Bičevska. 

Muižas kungu mājas izpēti finansiāli atbalstīja Valsts kultūrkapitāla fonds.