Staburags.lv ARHĪVS

Kariņš līdz trešdienai gaida partijas frakcijas lēmumu par Vitenberga demisiju

Leta

2021. gada 11. maijs 09:13

31
Kariņš līdz trešdienai gaida partijas frakcijas lēmumu par Vitenberga demisiju

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) līdz trešdienai gaida "KPV LV" Saeimas frakcijas lēmumu par to, vai tā vēlas ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (NA) demisiju, izriet no premjera sacītā  preses konferencē pēc Sadarbības sanāksmes sēdes.

Kariņš teica, ka Vitenberga lēmums pamest "KPV LV" un iestāties Nacionālajā apvienībā (NA) izraisa jautājumus par to, vai koalīcijas sadarbības līgums ir vai nav spēkā, kā arī liek vaicāt - kas notiek ar varas sadali starp partijām. Viņaprāt, šis nav jautājums par domstarpībām, kas saistās ar koalīcijas kopīgiem mērķiem, bet ministra partijas maiņu.

Kariņš informēja, ka bija lūdzis NA un "KPV LV" frakcijai savstarpēji izrunāt domstarpības un pastāstīt pārējiem koalīcijas pārstāvjiem, kāds ir labākais risinājums. Tomēr puses šādu risinājumu nevarēja atrast. Premjers norādīja, ka pagājušajā nedēļā "KPV LV" frakcija nerosināja ministra nomaiņu, taču no partijas valdes ir nākušas divas vēstules atsaukt Vitenbergu no valdības darba.

Kariņš akcentēja, ka sadarbības līgums skaidri nosaka, ka sadarbība koalīcijā ir starp Saeimas frakcijām, ne partiju valdēm, tāpēc viņam kā Ministru prezidentam "KPV LV" valdes vēstules neesot saistošas šajā jautājumā. Viņš lūdza "KPV LV" Saeimas frakcijas vadītā


 "Balstoties uz šo lēmumu, mēs attiecīgi rīkosimies un skatīsimies, kā nostabilizēt valdības, koalīcijas darbību kopumā," teica premjers.
"KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Možvillo apliecināja, ka "KPV LV" ķersies klāt Kariņa uzdevuma izpildei par frakcijas viedokļa noskaidrošanu līdz trešdienas darba dienas beigām. Pašlaik notiek sarunas partijas iekšienē starp biedriem, norādīja politiķis.
Vaicāts par to, ka Možvillo balss var būt izšķiroša frakcijas gaidāmajā lēmumā par to, vai Vitenbergam jāsaglabā ekonomikas ministra amats, frakcijas vadītājs atturējās komentēt, kāda būs viņa nostāja. Možvillo uzsvēra, ka tas būs "KPV LV" frakcijas kolektīvs lēmums.
Pašlaik frakcijā no deviņiem deputātiem četri deputāti iepriekš atbalstīja to, ka Vitenbergs paliek ekonomikas ministra amatā, četri citi nepiedalījās attiecīgajā sēdē, savukārt Možvillo agrāk aģentūrai LETA pauda, ka vēlas ieņemt neitrālu pozīciju un atrast kompromisu.