Pļaviņu novadā uz ledus atrasties aizliegts
Līdz ar meteoroloģiskā pavasara iestāšanos un siltāku laiku upēs iespējami pali ar krasām ūdens līmeņa izmaiņām. Tam gatavojas arī Pļaviņās.
Ar Pļaviņu novada domes priekšsēdētāja Aigara Luksa rīkojumu no šī gada 25. februāra noteikts paaugstinātas ledus bīstamības periods visās novadā esošajās ūdenstilpēs, tostarp Daugavā un Aiviekstē — uz to ledus atrasties aizliegts. Lēmums pieņemts, ņemot vērā laika apstākļus un faktisko ledus situāciju, kas var radīt apdraudējumu iedzīvotāju dzīvībai un veselībai. Par rīkojuma nepildīšanu draud administratīvais sods.
Pļaviņu novada domes priekšsēdētājs Aigars Lukss informēja, ka pēc viņa ierosinājuma sasaukta Jēkabpils sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisija, lai pārrunātu svarīgākās aktualitātes, tajā skaitā par kūdras kaisīšanu uz Daugavas ledus pie Pļaviņām, lai veicinātu tā ātrāku kušanu un sairšanu. Komisijā to atbalstīja, un nosūtīta vēstule Aizsardzības ministrijai, kuras pārziņā ir darbu veikšana. Tāpat aktuāls ir sūknis ūdens pārsūknēšanai no upītes gar Daugavas ielu 50, kas ietek Daugavā.
Pļaviņu pašvaldības policija sagatavojusi ikgadējās rekomendācijas iedzīvotājiem rīcībai plūdu gadījumā. Lai pasargātu sevi un īpašumus, jārīkojas laikus un jāievēro piesardzība, īpaši vietās, kas mēdz applūst. Draudu gadījumos, lai saņemtu palīdzību, cilvēki aicināti zvanīt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, Valsts un pašvaldības policijai. Lai noskaidrotu situāciju plūdu apdraudētajā zonā Pļaviņās un Aiviekstes pagastā, iedzīvotāju skaitu un asenizācijas nepieciešamību, Pļaviņu novada pašvaldības policija veiks mājsaimniecību apsekošanu.
Par situāciju upēs un pavasara palu prognozes Pļaviņu pašvaldības vadītājs pārrunājis arī ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra pārstāvjiem. Pēc viņu sniegtās informācijas, ledus biezums Daugavā pie Pļaviņām ir apmēram no 25 līdz 30 centimetriem. Bīstamību gan palielina zem ledus sakrājušies vižņi.
Lai gan šobrīd situācija ir stabila, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā plūdu iestāšanās varbūtību šogad vērtē kā augstu. Tā apkopotie dati rāda, ka ledus veidošanās Latvijas upēs šajā sezonā notika atkārtoti. Decembra pirmās dekādes beigās pirmatnējās ledus formas sāka veidoties lielākajā daļā Latvijas upju, atsevišķās upēs pat izveidojās ledus sega ar lāsmeņiem vai nepilna ledus sega. Decembra beigās daudzviet upes atkal bija brīvas no ledus vai gar krastiem bija palikušas palieku piesalas.
Pašreizējās ilgtermiņa prognozes liecina, ka martā Latvijā atgriezīsies aukstuma periodi ar ziemai raksturīgiem laikapstākļiem. Līdz ar to pavasara pali Latvijas austrumu daļas upju baseinos sāksies marta otrajā pusē, savu maksimumu sasniedzot marta beigās, Daugavā pat aprīļa pirmajā pusē. Zem ledus sakrājušies vižņi var radīt sarežģījumus ledus iešanas gaitai, kas var izraisīt krasas ūdens līmeņu svārstības un zemāko vietu applūšanu. Daugavā ledus iešanas laikā sastrēgumi var veidoties Jēkabpils — Pļaviņu posmā.
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra