Sejas maskas vai vizieri jālieto arī autobusu vadītājiem
Līdz 6. novembrim mutes un deguna
aizsegs visā Latvijā obligāti jālieto autobusu stacijās un
autobusos gan pasažieriem, gan arī autobusu vadītājiem, kuri no
pasažieriem nav norobežoti ar fizisku barjeru, piemēram,
aizsargstiklu. Maskas jālieto arī dzelzceļa stacijās.
Autotransporta direkcijas sabiedrisko attiecību speciāliste Lilita Pelčere atgādina, ka obligāti jālieto medicīniskā, higiēniskā maska, vizieris vai sejas vairogs, bet ne lakati, šalles un tamlīdzīgi aizsegi. Sabiedriskajā transportā drīkst izmantot arī higiēniskās auduma maskas, ko cilvēki var uzšūt paši. Maskai jābūt cieši pieguļošai, ērti lietojamai un tādai, kas ļautu brīvi elpot, kā arī tā ir jāmaina, kad ir kļuvusi mitra vai netīra.
“Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus izvērtēt sava brauciena nepieciešamību un izdevības gadījumā izmantot citas pārvietošanās alternatīvas. Ja tomēr citas iespējas nav, aicinām braukt laikā, kad sabiedriskajā transportā ir mazāk pasažieru. Tāpat aicinām censties maksimāli ieturēt distanci, sēdvietas ieņemt pamīšus un iegādāties biļeti internetā, autoostā vai autobusā, neizmantojot skaidras naudas norēķinus,” saka Lilita Pelčere.
Sejas masku var nelietot bērni līdz 13 gadu vecumam, bet, sākot no 13 gadu vecuma, tai ir jābūt. Masku var nevalkāt medicīnisku iemeslu dēļ, piemēram, ja personai kustību traucējumu dēļ ir apgrūtināta maskas uzlikšana vai ir psihiskās veselības traucējumi.
Akciju sabiedrības “CATA” pasažieru pārvadājumu dienesta vadītājs Lotārs Dravants “Staburagu” informē, ka uzņēmums ievēro visus valdības noteiktos piesardzības pasākumus, pat vairāk — autobusos pasažieriem nav pieejama pirmā sēdvietu rinda, ir aicinājums sēdvietas ieņemt pamīšus, kā arī pasažieri autobusos var iegādāties maskas.
“Ja pasažierim nav maskas, autobusu vadītāji atgādina par prasību to lietot, kā arī piedāvā to iegādāties — tāda iespēja ir visos AS “CATA” autobusos. Maska maksā 80 centus. Tā ir pasažieru atbildība, izmantojot sabiedrisko transportu, lietot maskas,” saka Lotārs Dravants.
Savukārt Lilita Pelčere teic, ka mutes un deguna aizsega lietošana autoostās un dzelzceļa stacijās ir katra indivīda atbildība, konflikta vai citas nepieciešamības gadījumā iesaistot policiju.
Lotārs Dravants arī informē, ka
AS “CATA” iekšējie normatīvi paredz — autobusu vadītājiem
mutes un deguna aizsegs (turpmāk — maskas) obligāti jālieto,
apkalpojot pasažierus — pārdodot biļetes, kā arī pieņemot un
izsniedzot bagāžu. Sejas vairogi jeb vizieri un maskas viņiem tiek
nodrošinātas nepieciešamajā daudzumā, un viņi tās arī lieto.
Lilita Pelčere norāda, ka transportlīdzekļi katru dienu tiek
dezinficēti, īpašu uzmanību pievēršot virsmām, kurām
pasažieri pieskaras biežāk. To apstiprina arī AS “CATA”
pārstāvis — autobusi tiek dezinficēti katru dienu pēc dienas
uzdevuma izpildes un arī starpreisu pārtraukumos atbilstoši
uzņēmumā noteiktajai iekšējai kārtībai.
Sejas maska gan neaizvieto galvenos profilakses un higiēnas pasākumus. Izmantojot sabiedrisko transportu, iespēju robežās jāievēro savstarpējā distance no citiem pasažieriem, nedrīkst pieskarties sejai ar netīrām rokām, kā arī pēc brauciena rūpīgi jānomazgā vai jādezinficē rokas.
Ja epidemioloģiskā situācija neuzlabosies, prasība lietot sejas maskas sabiedriskajā transportā pēc 6. novembra varētu tikt pagarināta.
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra