Nākotnē ātro palīdzību varēs izsaukt pa tālruni 113
2010.gada 9.martā Ministru Kabinets pieņēma lēmumu piešķirt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam iedzīvotāju izsaukumu pieņemšanai tiešo trīsciparu numuru 113. Tas ļaus nākotnē iedzīvotājiem no jebkuras vietas mūsu valstī tieši un nepastarpināti izsaukt ātro palīdzību, zvanot bez maksas gan no fiksētā, gan mobilā tālruņa.
NMP dienests atgādina: šobrīd iedzīvotājiem ātrās palīdzības izsaukšanā nekas nemainās. Lai notiktu jaunā numura ieviešana un iedzīvotāji to varētu sākt izmantot, jāveic sagatavošanās darbs. Pirms iedzīvotāji varēs sākt lietot jauno trīsciparu numuru ātrās palīdzības izsaukšanai, par to savlaicīgi informēsim.
Šobrīd neatliekamo medicīnisko palīdzību visā Latvijas teritorijā var izsaukt, zvanot bez maksas no fiksētā tālruņa uz numuru 03. Šādā gadījumā izsaukumu nepastarpināti saņem neatliekamās medicīniskās palīdzības dispečeri un vajadzības gadījumā nekavējoties nosūta brigādi. Savukārt no mobilā tālruņa neatliekamo medicīnisko palīdzību šobrīd var izsaukt, bez maksas zvanot uz vienoto glābšanas dienesta numuru 112, kur dispečeri saņemto zvanu pāradresē konkrētā reģiona neatliekamās medicīniskās palīdzības sniedzējiem.
Gandrīz visās Eiropas valstīs paralēli Eiropā vienotajam ārkārtas situāciju tālruņa numuram 112 darbojas arī operatīvo dienestu nacionālie tālruņa numuri, tai skaitā, lai sazvanītu neatliekamo medicīnisko palīdzību. Latvijā neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukšanai šobrīd tiek lietots numurs 03. Taču jaunākās paaudzes mobilie tālruņi nenodrošina divciparu kodu atpazīšanu, līdz ar to lielai daļai iedzīvotāju nav iespējas steidzamības kārtā tieši sazināties ar NMP dienestu.
NMP dienesta vadītājs Semjons Štrihs uzsver, ka dienests ir gandarīts par Veselības ministrijas un Iekšlietu ministrijas aktīvo rīcību un valdības izlēmību šī jautājuma risināšanā, jo par to iepriekš runāts jau vairākus gadus. Tiešā trīsciparu numura piešķiršana neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukšanai nodrošinās operatīvāku brigāžu mediķu ierašanos izsaukuma vietā un palīdzības sniegšanu iedzīvotājiem veselībai un dzīvībai kritiskās situācijās.
Tāpat NMP dienests atgādina iedzīvotājiem, ka ātrā palīdzība jāizsauc gadījumos, kad pēkšņi pasliktinās veselības stāvoklis.
Tādi gadījumi ir:
Pēkšņa saslimšana, trauma, nelaimes gadījums.
Pēkšņi sirdsdarbības traucējumi, sāpes sirds apvidū, auksti sviedri, samaņas zudums.
Pēkšņs elpas trūkums, smakšanas lēkmes vai aizdusa.
Pēkšņas sāpes rokās vai kājās, roku vai kāju aukstums, bālums.
Pēkšņas sāpes vēderā, saindēšanās, vemšana, intensīva caureja.
Pēkšņi apziņas traucējumi, krampji, ģībonis, galvas vai muguras sāpes, jušanas vai kustību traucējumi.
Pēkšņi psihiskās darbības traucējumi, kuriem raksturīga agresīva rīcība vai pašnāvības mēģinājums.
Pēkšņas sāpes jostas un krustu apvidū vai urinācijas traucējumi.
Dzīvībai bīstama jebkuras izcelsmes asiņošana un alerģiskas reakcijas.
Dzemdētājas nogādāšanai uz dzemdību nodaļu.
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra