Staburags.lv ARHĪVS

Skaistumkopšanas saloni turpina strādāt

Sandra Pumpure

2020. gada 15. aprīlis 00:00

519
Skaistumkopšanas  saloni turpina strādāt

Lai ierobežotu koronavīrusa izplatību, papildu higiēnas un drošības prasības noteiktas arī skaistumkopšanas speciālistiem, kas ietekmē ne tikai viņu darbu, bet arī klientu plūsmu. Labā ziņa gan ir tā, ka frizētavas un kosmētiskie kabineti drīkst strādāt, bet visiem jāievēro papildu drošības pasākumi.
Drošā attālumā, maskā un cimdos
Viens no pasākumiem ir dokumentēt un glabāt katra klienta personas datus, lai saslimšanas gadījumā būtu iespējams izsekot inficēšanās ķēdei. Tas jādara līdz ārkārtējās situācijas beigām, kas pagarināta līdz 12. maijam. Skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem jāievēro arī sociālās distancēšanās pasākumi. Organizējot savu darbu un klientu plūsmu, klientus drīkst apkalpot tikai pēc pieraksta, nepieļaujot ilgstošu (vairāk par 15 minūtēm) klienta uzturēšanos uzgaidāmajā telpā, nedrīkst sniegt pakalpojumu klientiem mājas apstākļos vai izbraucot pie kāda. Darbavietas jāiekārto tā, lai cits darbinieks būtu divu metru attālumā, arī uzgaidāmai vietai jābūt noteiktā attālumā. Ja šo nosacījumu nevar ievērot, tad vienlaikus var apkalpot tik daudz klientu, lai tiktu ievērots minētais distancēšanās attālums. Tāpat šiem speciālistiem ir aizliegts sniegt pakalpojumu, ja klients atbilst kādai no personu grupām, kurai noteikts pienākums ievērot pašizolāciju vai mājas karantīnu, vai pakalpojuma sniedzējam ir elpceļu infekcijas pazīmes.
Skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējam jānodrošina viss nepieciešamais roku higiēnas ievērošanai gan sev, gan klientiem, rokas jāmazgā un jādezinficē arī tad, ja pakalpojuma laikā lietoti gumijas cimdi. Biežāk jāvēdina telpas, jāveic biežāka lietoto virsmu un telpu dezinfekcija. Pakalpojumu sniegšanas laikā rekomendēts lietot medicīnisko masku ar CE marķējumu, kas jāmaina ne retāk kā pēc divām stundām.
Strādā maiņās
Apmeklējot frizētavu, kur vienā telpā ir vairākas frizieru darba vietas, uzreiz var izjust, ka ierastā ikdiena ir mainījusies. Visi speciālisti pieņem tikai pēc iepriekšēja pieraksta, un frizētavā nav ierastās kņadas — katrs paveic savu darbu un dodas projām. Klienti atstāj savus datus un ar veselības vēlējumu atvadās līdz nākamajai reizei, kas, cerams, būs labākos laikos.
Darba organizācija mainīta arī salonā “Diadēma” Pļaviņās, kur strādā gan friziere, gan manikīre. Salona saimniece Inna Kostina stāsta, ka pusi dienas strādā viņa, otru pusi manikīre, lai mazāka saskare gan viņām, gan klientiem.
— Jau pirms papildu drošības pasākumu noteikšanas paši par to parūpējāmies — manikīrei darba vietai priekšā ir aizsargstikls, pašas lietojam sejas aizsargmaskas un tās izsniedzam arī klientiem. Dažs gados vecāks cilvēks gan iebilst, ka nav ērti, bet es atgādinu, ka labāk neilgu brīdi paciesties, nevis pēc tam lieki satraukties. Klientiem arī prasām kontaktinformāciju un apliecinājumu, ka nav bijusi saskare ar Covid-19 slimnieku vai pašiem nav veselības problēmu. Gluži nestrādāt nevaram, jo rēķini jāapmaksā, un arī cilvēki pēc ziemas grib saposties. Tomēr visi esam kļuvuši piesardzīgāki un ievērojam drošību, — stāsta Inna.
Ar laiku cilvēki paliek mierīgāki
Friziere Diāna Andersone no Neretas atzīst, ka esošā situācija ļoti ietekmējusi darbu. Strādāt ir grūti. Ārkārtas situācijas sākumā klientu nav bijis gandrīz vispār, tagad pa kādam ir. Tā kā viņa strādā viena, ievērot drošības prasības nav sarežģīti, klientus pieņem tikai pēc iepriekšējā pieteikuma. Diāna stāsta, ka cilvēki ir satraukti par notiekošo un noteikti daudz piesardzīgāki. Bērni vispār netiek vesti uz frizētavu, un arī pieaugušie nāk tad, kad bez friziera neiztikt.
Kosmetoloģe Inga Elste no Aizkraukles teic, ka darba apjoms ir samazinājies, jo vairāki klienti atceļ vai pārceļ apmeklējuma pierakstu. Tomēr darāmā pietiek, un nevar žēloties.
— Katrs klients atnākot nomazgā rokas, regulāri lietoju arī dezinfekcijas līdzekļus. Tā kā strādāju viena, klientiem tas arī rada lielāku drošības izjūtu. Neviens jau nezina, vai kāds no mums kaut kur nav saskāries ar vīrusu, tāpēc drošības pasākumi palīdz. Ar laiku cilvēku paliek mierīgāki, un sākotnējās bažas vairs nav tik lielas, — saka Inga. ◆