Turpmāk COVID-19 analīžu veikšanai pacientiem ar viegliem saslimšanas simptomiem jāzvana uz jaunizveidotu NMPD tālruni 8303
2020. gada 18. marts 16:47
No šodienas ir ieviests
jauns tālruņa numurs – 8303, uz
kuru turpmāk varēs zvanīt pacienti, lai pieteiktos valsts
apmaksātu COVID-19 analīžu veikšanai. Uz šo tālruni jāzvana
tiem cilvēkiem, kuri ir atgriezušies no ārzemēm un kuriem 14
dienu laikā pēc atgriešanās ir parādījušies viegli
saslimšanas simptomi (paaugstināta temperatūra, klepus, rīkles
iekaisums), kā arī Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC)
epidemiologu noteiktajām kontaktpersonām, kuras atrodas karantīnā
un kurām 14 dienu laikā ir parādījušies saslimšanas simptomi.
Tāpat kā līdz šim, uz ārkārtas tālruni 113 jāzvana tajos
gadījumos, kad slimības simptomi ir smagi (ļoti augsta
temperatūra, elpas trūkums).
Tālruņa darbību nodrošinās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD). Atsevišķs tālruņa numurs ieviests, lai nenoslogotu NMPD ārkārtas tālruni 113 un novērstu risku, ka to nevar sazvanīt cilvēki dzīvībai kritiskās situācijās. Tiem pacientiem, kas jau iepriekš ir reģistrēti, zvanot uz 113, nav atkārtoti jāzvana uz jauno tālruņa numuru, jo viņiem katram atzvanīs individuāli un informēs par analīžu nodošanas laiku.
Zvanus par laboratorisko izmeklējumu veikšanu uz jauno tālruņa numuru 8303 pieņems katru dienu no pulksten 9.00 līdz 18.00. Svarīgi zināt – medicīniskas konsultācijas vai uzziņas par COVID-19 pa šo tālruni nesniegs, tas tikai reģistrēs pieteikumus uz analīzēm. Analīžu veikšana notiek rindas kārtībā, gaidīšanas laiks var būt diennakts vai nedaudz ilgāk. Zvana brīdī pacientu informēs par analīžu veikšanas vietu un laiku. Aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem, jo var būt situācijas, kad liela zvanu skaita dēļ savienojums ar 8303 nenotiek uzreiz, un ir jāuzgaida.
Atgādinām, ka valsts apmaksātas analīzes veic arī E. Gulbja laboratorijā (Rīgā, Brīvības gatvē 366), iepriekš piesakoties pa tālruņa numuru 67801112.
Plašāka informācija par COVID-19, tostarp arī padomi par karantīnu, pašizolēšanos un rīcību, kas pasargā no saslimšanas, pieejama Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) mājaslapā www.spkc.gov.lv. Tāpat jautājumu gadījumā iedzīvotāji var zvanīt uz SPKC informatīvo tālruni 67387661. Uzziņas, individuālas konsultācijas SPKC informatīvā tālruņa darbinieki sniedz darba dienās plkst. 8:30 - 21.00, bet brīvdienās plkst. 8:30 - 17.00.
No rītdienas, 19.marta, būs mainīts arī Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa 66016001 darba laiks. Turpmāk tas strādās visu diennakti. Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa mediķi iedzīvotājus telefoniski konsultē akūtu saslimšanu un traumu gadījumos, kā arī hronisku slimību saasinājuma brīžos. Šis ir medicīnisko konsultāciju tālrunis – informāciju par COVID-19 analīzēm vai citām uzziņām par COVID-19 ģimenes ārstu tālruņa mediķi nesniegs.
NMPD uzver, ka dienesta uzdevums ir sniegt palīdzību situācijās, kad cilvēka dzīvība ir apdraudēta un izšķirošas ir minūtes. Tāpēc uz ārkārtas tālruni 113 jāzvana, ja cilvēks ir bezsamaņā, ja ir dzīvībai bīstama asiņošana, gūta smaga trauma (ceļu satiksmes negadījums, elektrotrauma, ugunsgrēks, u.c.), ir pēkšņas sāpes krūtīs, kas var liecināt par infarktu, ir vienas puses pēkšņs vājums, kas var liecināt par insultu, vai jebkurā citā situācijā, kad ir apdraudēta dzīvība un palīdzību nepieciešams sniegt nekavējoties un neatliekami. Aicinām neizmantot ārkārtas NMPD ārkārtas tālruni 113, lai saņemtu uzziņas vai ieteikumus par COVID-19! Būsim atbildīgi par tiem cilvēkiem, kuru dzīvība ir briesmās un tā jāglābj nekavējoties!
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra