Staburags.lv ARHĪVS

Rīt sākas "Tradicionālo prasmju skolas 2010" nodarbības

2010. gada 26. marts 16:15

1753
Rīt sākas "Tradicionālo prasmju skolas 2010" nodarbības

Šo sestdien, 27. martā, Sēlijā un Zemgalē sākas "Tradicionālo prasmju skolas 2010" nodarbības. Uz divpadsmit meistarklasēm Sēlijā un Zemgalē pieteikušies vairāk nekā 150 mācīties gribētāju.

Rīt, 27. martā, 3., 10., 17. aprīlī no plkst. 11 līdz 15 Pētera Grauduļa muzejā, Jelgavas ielā 14, Jaunjelgavā varēs apgūt kokgriešanas pamatus un mācīties grebt karotes Tautas daiļamata meistara Pētera Grauduļa vadībā.

Pēteris Graudulis ar kokgriešanu nodarbojas jau četrdesmit gadus, ieguvis arī Tautas daiļamata meistara goda nosaukumu. Savos darbos daiļamatnieks izmanto gandrīz visus kokus, kas aug Baltijas reģionā: ozolu, bērzu, priedi, ceriņu, akāciju, kļavu, osi u.c.

Meistars Latvijā un pasaulē galvenokārt ir pazīstams ar saviem dekoratīvajiem koka šķīvjiem, bet "Tradicionālo prasmju skolā" viņš palīdzēs apgūt kokgriešanas pamatus un iemācīs grebt karotes.

Vislielākā atsaucība pagaidām ir Jelgavā par mezglošanas nodarbībām. Aktīva interese ir par prasmi Sēļu raksti cimdos un zeķēs Ilūkstē un Salmu sienas segu aušanu Staļģenē. Mācībās piedalīsies ne tikai tuvākās apkaimes iedzīvotāji, bet arī tālāki ciemiņi: Jaunjelgavā pie Pētera Grauduļa kokgriešanas pamatus pirmajā sestdienā dosies apgūt no Rīgas, savukārt Sēlpils un Vārnavas rotāšanas dziesmas ir ieinteresējušas vairākas daugavpilietes.

Nākamajām nodarbībām mācīties gribētājus aicina pieteikties jau laikus, jo vietu skaits katrā meistarklasē ir ierobežots. Visas nodarbības ir bez maksas.

Projekta ietvaros četras sestdienas no 27. marta līdz 17. aprīlim ikvienam ir iespēja apgūt visdažādākos seno amatu noslēpumus pie meistariem Sēlijā un Zemgalē.

"Tradicionālo prasmju skola 2010" norises vietas:
Bēne - Zemgales villaines celu apaudu aušana;
Dobele - Izšūšana, Zemgales krekla šūšana;
Jelgava – Mezglošana;
Staļģene - Salmu sienas segu aušana;
Daugmale – Dravniecība;
Jaunjelgava - Kokgriešanas pamati, karošu grebšana;
Sēlpils - Sēlpils un Vārnavas rotāšanas dziesmas;
Jēkabpils - Vaska sveču gatavošana, kalšanas prasmju apgūšana;
Zasa - Sēļu podniecība un ornaments;
Nereta - Augšzemes brunču aušana;
Ilūkste - Sēļu raksti cimdos un zeķēs;
Aknīste - Sēļu karašas un rupjmaizes cepšana.

Kontaktinformācija mājas lapā www.nkmva.gov.lv vai pa tālruni 67228985.