No pasaules čempionāta atgriežas ar godalgām

Septembrī, kad atsākas pašdarbības kolektīvu aktīvā sezona, atkal kopā sanāks arī Kokneses līnijdeju grupas lielie un mazie dejotāji, kurus jau vairākus gadus vada Inga Ozoliņa. Taču arī vasarā daudz laika atpūsties nebija, jo kolektīvi tika aicināti dejot dažādos svētkos, bet pati vadītāja un trīs viņas audzēknes šovasar devās uz Angliju, kur ļoti veiksmīgi piedalījās pasaules līnijdeju čempionātā.
Pasaules līnijdeju čempionāts Anglijā, Blekpūlā, kas notika krāšņajā “Winter garden” centrā, ir vienas no pasaules vērienīgākajām sacensībām ar krāšņiem tērpiem, skaistu mūziku, augstas klases tiesnešiem. Uz sacensībām Anglijā Inga devās kopā ar savām dejotājām Megiju Čaksti, Tatjanu Petrovsku un Lauru Putniņu.
Gandarījums
par sasniegumiem
Čempionātā piedalījās aptuveni 1500 dejotāju no vismaz 30 valstīm, tajā skaitā arī no Korejas, Dienvidāfrikas, Amerikas un, protams, no Īrijas, Anglijas, Skotijas, Francijas, Itālijas, Beļģijas. Inga ar savām audzēknēm un domubiedriem bija vienīgie Baltijas valstu pārstāvji šajā čempionātā. Dalībnieki tajā tiek vērtēti gan dažādās vecuma grupās, gan pēc prasmju līmeņa. Grupā, kurā piedalījās Inga, sacentās dejotāji ar pieredzi, kas jau iepriekš guvuši dažādus panākumus, savukārt viņas audzēknes no Kokneses deju grupas sacentās jaunpienācēju grupā. Varam lepoties ar mūsu meitenēm, jo trīs no viņām mājās pārveda medaļas. Megija Čakste “Newcomer Teen Female” grupā ieguva 3. vietu, Tatjanai šajā grupā 4, vieta, Laurai — augstā 8. vieta. Inga izcīnīja 4. vietu grupā “Novice Crystal Female”.
“Man ir liels gandarījums par audzēkņu sasniegumiem. Tas, ka mūsu Kokneses dejotājas ieguvušas 3. un 4. vietu šādās pasaules līmeņa sacensībās, liecina par to, ka mūsu dejotājiem ir augsts sagatavotības līmenis, jo mēs nepiederam nevienai lielai deju skolai. Īpaši ņemot vērā to, ka daudzās valstīs, no kurām bija ieradušies dejotāji, tas ir kā sports, kur ar to nodarbojas profesionāli, bet mums līnijdejas dejo domubiedru grupās, pulciņos, pašdarbības kolektīvos, kas lielākoties kopā sanāk vienu reizi nedēļā,” stāsta Inga.
Mācās pati
un māca citus
Viņai un Megijai šīs nebija pirmās pasaules mēroga sacensības. “Šajās sacensībās esmu izbaudījusi ļoti dažādas emocijas. Kad ieguvu 1. vietu, tas bija kaut kas neaprakstāms. Pagājušajā gadā biju apvainojusies uz visu pasauli, jo man bija tikai 5. vieta. Taču pagājušajā gadā bija milzīga konkurence, bija jāiztur atlase. Šogad ir 4. vieta. Pro-
tams, pēdējos gados vairāk ieguldu savos audzēkņos, taču arī pašai jābūt formā. Nevaru nestartēt sacensībās, jo, ko gan varēšu iemācīt, meitenes mani pāraugs. Jāiet ne tikai laikam līdzi, bet pat pa priekšu, jāapgūst mūsdienu mūzika, dejas, lai ieinteresētu jauniešus dejot,” saka Inga. Viņa pati dejo Iritas Jasinskas vadītājā deju grupā “Jautrie zābaciņi”, kuras vārds labi zināms gan Latvijā, gan ārpus valsts robežām. Inga atzīst, ka tā ir viņas liela skola un arī deju ģimene, kas ļoti daudz devusi viņas izaugsmē. “Par to, ko zinu un protu, man jāsaka paldies tieši Iritai,” piebilst Inga.
Tatjanai un Laurai šī bija pirmā pieredze tāda līmeņa pasākumā. Tatjana, kura līnijdejas dejo tikai gadu, atklāj, ka, dodoties sacensību laukumā, bijis krietns satraukums. Par iegūto 4. vietu ir liels prieks, un tas ir lielisks stimuls apgūt un sasniegt ko vairāk. Meiteni pārsteidzis arī pasākuma vērienīgums un krāšņums.
“Čempionāta laikā notiek ne tikai dejotāju sacensības, bet arī meistarklases pie pasaules slavenākajiem horeogrāfiem, šovi, kuros var vērot pasaules labākos dejotājus. Šovā, ko skatījāmies čempionāta noslēguma pasākumā, visi 30 dejotāji ir ieguvuši “stars” līmeni, kas ir augstākais dejotāju līmenis, ko var iegūt. Prieks, ka viņu vidū bija arī latviešu dejotājs Krišjānis Bite. Dejot uz vienas deju grīdas ar pasaules labākajiem dejotājiem, pedagogiem un horeogrāfiem ir liels notikums,” stāsta Inga.
Demokrātiskas dejas
Daudzas Ingas audzēknes līnijdejas Koknesē dejo jau no astoņu gadu vecuma un šai dejai atdevušas septiņus gadus. Inga ar līnijdejām aizrāvusies jau desmit gadu, taču par deju grupas vadītāju kļuvusi pirms septiņiem gadiem. Jautāta, kā aizrāvusies ar šīm dejām, Inga atklāj, ka tas noticis pavisam nejauši. Ar kolēģi runājušas, ka ir pamatīgi “iesūnojušas” un vajag atrast iespēju izkustēties. Kāpēc tās nevarētu būt līnijdejas? Tajā brīdī Elīza Lasmane, kas vadīja deju kolektīvu Pļaviņās, veidoja grupu arī Koknesē. “Uz pirmo nodarbību pat neaizgājām, pievienojāmies nedaudz vēlāk. Bet pēc pāris gadiem šis kolektīvs beidza pastāvēt, un tad mani pierunāja vadīt deju grupu,” atceras Inga. Tagad viņas vadībā līnijdejas Koknesē dejo bērni no bērnudārza vecumam līdz pat kundzēm pilnbriedā. Viņa vada grupas arī Jumpravā un Aizkrauklē. Kokneses dejotājus regulāri var redzēt, uzstājamies vietējos pasākumos, jauniešu grupas priekšnesumus varēja vērot arī dejas dienā, kas šogad aprīlī notika Aizkrauklē.
Līnijdejas Aizkraukles reģionā dejo jau sen, noturīgākās grupas ir Secē, Koknesē, Vietalvā, Aizkrauklē. Katrā ziņā interese par tām ir. “Līnijdejas ir unikālas ar to, ka te nav vajadzīgs pāris, nav vecuma ierobežojuma, tās aptver dažādus deju un mūzikas stilus. Vienas no demokrātiskajām dejām, kuras var dejot ļoti plašs cilvēku loks,” uzsver deju skolotāja. ◆
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra