Staburags.lv ARHĪVS

"Liellopu izsoļu nams" pērn audzējis apgrozījumu par 16,9%

LETA

2019. gada 30. maijs 16:55

157
"Liellopu izsoļu nams" pērn audzējis apgrozījumu par 16,9%

Neretas novada uzņēmums "Liellopu izsoļu nams" pērn strādāja ar 18,322 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 16,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi bija 15 921 eiro, pretēji peļņai gadu iepriekš, liecina informācija "Firmas.lv".
Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka zaudējumu rašanās ir saistīta ar jauna darbības virziena uzsākšanu - kaujamo liellopu izsoļu organizēšanu, kas saistīts ar investīciju ieguldīšanu tirgus izpētē un jaunu klientu piesaistīšanā.
Kompānijas vadība norāda, ka uzņēmums neredz iespēju palielināt ieņēmumus, paaugstinot komisijas maksu, jo realizācijas tirgus laika apstākļu un ekonomiskās situācijas dēļ nav stabils. Tāpēc uzņēmums izvēlas dažādot savus darbības veidus, ieguldot līdzekļus, lai nostabilizētu savu vietu tirgū. Pērn kompānija organizēja pirmo vaislas jaunbuļļu izsoli, piesaistot nozares ārzemju ekspertus. Vienlaikus kompānijas vadība norāda, ka uzņēmums joprojām ieņem Latvijā lielākā gaļas šķirņu dzīvnieku eksportētāja statusu un pērn eksportēja 76,3% no visiem gaļas liellopiem. Uzņēmuma lielākie izdevumi pērn veidojās, iepērkot no vietējiem zemniekiem liellopus, ko tālāk piedāvā ārzemju vai vietējiem uzņēmumiem "Liellopu izsoļu nama" veidotajās izsolēs. Izdevumus veidoja arī veterinārie medikamenti, lopbarības iegāde, lopu turēšana karantīnā un transporta pakalpojumi, kurus izmanto, lai vestu lopus uz izsoli.
2019.gadā kompānija būtiskas izmaiņas neplāno, turpinās līdzšinējo darbu, lai spētu palielināt apgrozījumu, nomaksāt nodokļus un gūt peļņu.
Informācija "Firmas.lv" liecina, ka 2017.gadā "Liellopu izsoļu nams" strādāja ar 15,671 miljonu eiro apgrozījumu un 78 901 eiro peļņu. Uzņēmums ir reģistrēts 2013.gadā un tā pamatkapitāls ir 2840 eiro. Kompānija pieder Kasparam Ādamam.