Vaļasprieks, aizraušanās un dzīvesveids

Aizkraukles pilsētas kultūras namā izskanējis pirmais Starptautiskajai dejas dienai veltītais koncerts “Deju varavīksne”, kas pēc deju kolektīvu vadītāju un kultūras nama direktores Antas Teivānes ierosinājuma nākotnē varētu kļūt par jauku tradīciju.
Koncerta atklāšanā tā iniciatore, organizatore un Aizkraukles baleta studijas “Karnevāls” vadītāja Jana Vītoliņa sacīja: “Šodienas koncertā galvenajā lomā ir deja visā savā krāšņumā un daudzveidībā. Deja, kas spēj aizraut un “paņemt savā varā” tā, ka tie, kuri ir sākuši dejot, dejo visu mūžu. Reizēm nomaina deju stilu, reizēm pārtrauc ar domu — viss, pietiek! —, bet tik un tā paiet laiks un atkal atgriežas deju zālē un uz skatuves.” Koncertā piedalījās septiņi kolektīvi no Aizkraukles, Skrīveriem, Kokneses un Pļaviņām, kā arī vēderdejotāja Līga Lesiņa no Aizkraukles.
Hiphops ir stilīgs
Koncertu atklāja Janas vadītās baleta studijas audzēkņi. “Dejot baletu ir daudzu meiteņu bērnības sapnis. Baleta studijas vecākās un vidējās grupas dalībnieces atzīst, ka nāk uz nodarbībām, jo grib, lai ir taisna mugura un attīstīta plastika. Patīk staipīties, patīk, ka baletā ir skaisti tērpi un var iegūt daudz draugu,” par savien audzēkņiem stāsta Jana.
Pilnīgs pretstats baletam — hiphopa pasaule. To pārstāvēja daudzu festivālu un konkursu laureāti no deju grupas “Dancing crystal” no Pļaviņām, kuru vada Tatjana Zagorska. Viņas audzēkņi par savu aizraušanos saka: “Dejā vari pateikt daudz vairāk nekā ar vārdiem. Tajā ne tikai kusties, bet paud savas emocijas. Var iegūt labu fizisko sagatavotību un veidot sevi kā personību.”
Šis koncerts kā pirmā uzstāšanās uz lielās skatuves bija Sanitas Martiņenko vadītajai hiphopa grupai “Sanivi Flame” no Aizkraukles. Šīs grupas dejotāji par savu vaļasprieku saka tā: “Dejot hiphopu ir mans sapnis, un tas ir stilīgi. Dejot sāku vispirms tautas dejas, bet pēc Deju svētkiem mainīju skolu un mainīju arī stilu. Tagad man ļoti patīk hiphops, jo šajā dejā var izlikt enerģiju, kuru nesanāk izlikt skolā.”
Zumba izpelnās ovācijas
Koncerta viesi no Kokneses bija jauniešu līnijdeju grupa “Kristāliņi”, kuru vada Inga Ozoliņa. Grupa darbojas piecus gadus, un šie dejotāji par savu nodarbi saka tā: “Dejoju, jo patīk izjust mūziku, emocijas, aizmirst par visu un ļauties dejai. Man patīk, ka līnijdejās soļu kombinācijas atkārtojas. Tās ļauj dejot jebkurā vecumā un vienam, bez partnera. Līnijdejas dejojot, jāfokusējas tikai uz deju, aizmirstot visas problēmas un sarežģījumus.”
Karsējmeitenes no Skrīveriem Marutas Jostsones vadībā ne tikai uz skatuves skaisti dejoja, bet izkustināja arī zālē sēdošos skatītājus. Vadītāja par savām audzēknēm saka: “Karsējmeitenes dejo ne tikai sporta spēļu starplaikos, kamēr sportisti atvelk elpu. Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas un Skrīveru Mūzikas un mākslas skolas karsējmeitenes ar aizrautību uzstājas arī uz skatuves. Meitenes aizrauj tas, ka ikkatrā mēģinājumā var iemācīties jaunas kustības un treniņu rezultātā attīstīt līdzsvaru.”
Zumba uz skatuves kā dejas priekšnesums bija kas neierasts, taču ļoti baudāms un aizraujošs. Ne velti treniņgrupa “Kustību karuselis”, kas darbojas Aizkraukles sporta centrā un kuru vada Anita Luckāne, izpelnījās lielu skatītāju atsaucību, ovācijas un aplausus. Pašas meitenes atzīst, ka grupa netika radīta ar mērķi uzstāties, tāpēc satraukums pirms kāpšanas uz skatuves bija liels. Ikdienā dāmām zumbas treniņi dod aktīvu un foršu kopābūšanas gaisotni, kas ir vislielākā motivācija ikdienas skrējienā saņemties un atnākt uz treniņu.
Varētu kļūt par tradīciju
Koncertu noslēdza pieredzes ziņā visbagātākie dejotāji — Unas Stakles vadītais jauniešu tautas deju kolektīvs “Pēda”. “Īsts apliecinājums tam, ja dejai iedod mazo pirkstiņu, vēlāk labprātīgi tai atdod visu roku,” tā par viņiem sacīja koncerta vadītāja. “Pēdas” dejotāji ir pārliecināti, ka deja cilvēkiem māca būt atbildīgiem un rēķināties ar pārējiem. Tā māca mīlēt, cienīt, māca būt māksliniekam uz skatuves. Dejotājs vienmēr ir galvastiesu pārāks par pārējiem!
Pēc koncerta Jana Vītoliņa atzīst, ka ir gandarīta par paveikto. “Bieži dzirdam cilvēkus sakām, ka pie mums jau nekā nav. Taču šis koncerts parādīja, cik plašas un daudzveidīgas iespējas tiek piedāvātas tuvākajā apkārtnē. Un attālums nav šķērslis, jo, piemēram, jaunākajā grupā uz nodarbībām bērni brauc no Jēkabpils, Kokneses un Neretas. Savukārt Skrīveru karsējmeiteņu komandā dejo bērni no Aizkraukles. Arī no pārējo kolektīvu vadītājām un skatītājiem saņemtas ļoti labas atsauksmes.” Jana piebilst — būtu labi, ja Staptautiskajai dejas dienai veltīts koncerts kļūtu par tradīciju. Taču tad jādomā, kā šo pasākumu padarīt daudzveidīgāku, jo nevar skatītājiem katru gadu piedāvāt vienu un to pašu. Kas zina, varbūt ar laiku šāds deju koncerts varētu pārtapt minifestivālā. Jana priecājas par to, ka izdevies piesaistīt tik plašu kolektīvu pulku. Dažādie dejas žanri nomainīja cits citu, kas kopā veidoja kontrastiem bagātu koncertu.
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra