Reklamēja gadu no vietas

Rīgā izstāžu kompleksā “Rāmava” šopavasar notika 27. starptautiskā izstāde, kurā piedalījās 330 dalībnieku. Tiesa, ar katru gadu arvien grūtāk viņu vidū atrast ko vēl nebijušu, līdz šim neievērotu. Pārsvarā dalībnieki ir jau ierastie uzņēmumi, iestādes, stādu audzētāji u. c. Tomēr par diviem no izstādē satiktajiem biju patīkami pārsteigts. Par SIA “Apšenieki”, kas piedāvāja ātraudzīgo koku pauloniju, un Ilzes Lindes ģimenes konditorejas uzņēmumu.
Mājas kūku cepēji it kā nav nekas jauns, bet uzmanības vērts šķita tas, ka jau daudzus gadus ģimenes uzņēmums, izturējis sīvo konkurenci konditorejas izstrādājumu jomā, turpina strādāt un pārsteigt pircējus ar lieliskām garšas buķetēm. Ar gardu ruma kūku apmeklētājus “Rāmavā” cienāja Imārs Linde. Izjūtot bagātīgo garšas buķeti, vēlējos ko vairāk uzzināt par cepējiem.
Imārs stāsta, ka ir no Rīgas, Katlakalna. Ģimenes beķereja pamatā ir sievas Ilzes lolojums, kas veiksmīgi darbojas jau devīto gadu. Viņa bijusi konditore reiz pazīstamajā kafejnīcā “Daile,” vēlāk ar savu konditores talantu priecējusi kafejnīcā “Sala”. Vecākiem palīgos nāk arī meita. Imārs teic, ka bija vajadzīgs aptuveni gads, kamēr atrasta sava vieta tirgū, produkciju piedāvājot draugiem, paziņām, izmantojot katru iespēju, lai sevi reklamētu. Bieži pat bez maksas, lai tik cilvēki nogaršotu, novērtētu. Kā tas gadās, arī Imāram un Ilzei bija brīdis, kad šķita — jāatsakās, jāpadodas, nav vērts.
“Saldumi garšo visiem, bet jāatrod sava garša, pasniegšanas veids,” saka beķerejas saimnieks. Protams, kūku var cept mājās, bet, ja katrs centīsies darīt pilnīgi visus darbus, neatliks laiks atpūtai, saviem vaļaspriekiem “Ja jums vajadzēs malku, jūs taču neiesiet uz mežu ar zāģi, bet nopirksiet gatavas pagales,” jokojot saka Imārs.
Lai arī sortiments ir plašs un apjomi ievērojami, visu saražoto realizē paši, bez starpniekiem. Senāk vēlējušies atvērt mazu veikaliņu vai kafejnīcu, bet toreiz nav atrasts nepieciešamais investors, taču tagad, kad abiem jau pāri 50, tam īsti nav ne laika, ne spēka.
Četrus gadus torņkalniešu saldumi bija nopērkami mājražotāju tirdziņā pie tirdzniecības centra “Spice”. Tirdziņš tā sākotnējā veidolā vairākus gadus kā likvidēts. Lai arī pēdējā laikā ir doma to atjaunot, Imārs saka, ka atteicies no piedāvājuma. Tā vietā gardās kūkas un smalkmaizītes var iegādāties dažādos tirdziņos, bet pastāvīga vieta ir piektdienās pie tirdzniecības centra “Zoom” Maskavas ielā, kā arī “Galerijā Centrs” Rīdzenes tirdziņā ceturtdienās.
Jautāts par produkcijas izejvielām, Imārs atklāj, ka krējumu un biezpienu iegādājas tuvējā saimniecībā. Arī olas ir no SIA “Co Priedes” Ķekavas novadā. Ogas, augļus un citus svaigos produktus pārsvarā pērk nakts tirgū Rīgā un saldē. Miltus, cukuru iegādājas veikalā, tomēr labāks par Polijā vai citviet Eiropā ražoto cukuru esot no Krievijas ievestais. To lieto, gatavojot, piemēram, “austiņas”. Arī rums ir no veikala plaukta — nebūt ne lētākais, ne arī pats dārgākais.
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra