Ceļvedis braucējam ‘‘Stūre’’

Kur mana vieta un loma pasaules dūmu mutuļos? Latvijas autožurnālistikas guru Atis Jansons aicina nepieļaut vēl viena “mini OIK” startu transporta nozarē. Tādu var radīt Latvijas likumdevēju sekošana Eiropas funkcionāru prasībām par CO2 izmešu samazinājumu visās jomās. Jau ir izstrādāts projekts...
Par motoreļļu. Atklājam, kas autobraucējam jāzina par motoreļļām, tās zušanas iemesliem, maiņas intervāliem, filtriem utt.
Akumulatori. ‘‘Stūres’’ apskatā — dažādi akumulatoru veidi, kas dod izvēles iespējas. Taču bez īpašas, skaidras vajadzības nav vērts mainīt esošo pret lielāku, spēcīgāku, modernāku. Svarīgāk parūpēties par esošā akumulatora veselību, un tas kalpos ilgi!
Kruīzkontrole: slinkuma barošanai un drošībai. Šodien pat rumāņu mazcenas Dacia Duster ir kruīzkontrole, bet japāņu Suzuki Swift hibrīdversijai, kas maksā 15 000 eiro, ir pat adaptīvā kruīzkontrole (!). Jaunāko laiku adaptīvās kruīzkontroles (Adaptive Cruise Control jeb ACC) būtiskākā atšķirība ir tā, ka tās ir apaugušas ar elektroniskiem sensoriem un radariem, kas kopā ar citām drošības sistēmām var panākt, ka automobilis pats apstājas...
un pēcāk arī uzsāk kustību. Advancētākās sistēmas pat spēj tumsā pazīt cilvēkus vai dzīvniekus un vajadzības gadījumā veikt avārijas bremzēšanas manevru... Visi izgudrojumi veicina cilvēku slinkumu. Arī kruīzkontrole!
Satiksmes negadījumu ABC
Lai cik pieredzējis autovadītājs tu būtu, nekad nevari paredzēt, kurā brīdī iekļūsi satiksmes negadījumā. Tāpēc svarīgi zināt, kā rīkoties katrā situācijā, lai saņemtu atlīdzību no apdrošinātāja... Apskatām dažādas situācijas un autovadītāju kļūdas pēc negadījuma. Tāpat par videoreģistatoriem, aculieciniekiem un citiem pierādījumiem.
Ceļojums mājā uz riteņiem
Nekādas naktsmītņu meklēšanas un rezervēšanas vai maldīšanās vietējo autobusu kustības sarakstos. Izvēloties ceļot ar kemperi vai treileri, viss vajadzīgais ir vienuviet. Pasaules apceļošana mājā uz riteņiem kļūst arvien populārāka, jo piedāvā ko tādu, pēc kā alkst visi, proti, brīvību... Praktiski padomi, tehnikas izvēle un pieredzes stāsti.
Vankeļa dzinējs aiziet. Vai atgriezīsies?
1924. gadā Fēlikss Vankelis, būdams tikai 22 gadus vecs, radīja pilnīgi jaunu dzinēja veidu, kas būtu efektīvāks nekā parastie iekšdedzes dzinēji. Vankeļa jeb rotora dzinējs piedzīvoja ziedu laikus 60. gados. Automobiļus ar rotora dzinēju izstrādāja, piemēram, Citroën, Rolls-Royce un Mercedes-Benz, savukārt Norton un Suzuki to izmēģināja motociklos. Tomēr eiforija nebija ilga – masveida ekspluatācijā atklājās arī būtiski dzinēja trūkumi, ražotāji pamazām atteicās no inovatīvā dzinēja izmantošanas. Taču ideja nav mirusi, un, piemēram, Mazda laiku pa laikam atgriežas pie šī dzinēja, uzstādot to atsevišķos modeļos. Un 2020. gadā tā izlaidīs hibrīdauto, kas papildus elektrodzinējam būs aprīkots ar Vankeļa dzinēju...
Reiz mūsu zemē ražoja pat fordus...
Latvijas autobūve šogad atzīmē 110 gadu jubileju. Un, lai arī patlaban Latvija nevar lepoties ar uzņēmumiem, kas masveidā ražotu auto, autobūves aktivitātes mūsu zemē nekad nav rimušas. Vienmēr atrodas kādi uzņēmumi vai entuziasti, kuri mēģina pacelt arvien jaunus projektus. Jaunākais – pazīstamā inženiera Andra Dambja elektriskā pilsētas mikroautobusa OPP projekts Ogrē; pirmais prototips jau sertifikācijas procesā... Gandrīz apaļā jubileja ir labs iemesls pāršķirstīt vēstures lappuses. Šoreiz – par laiku, kad Rīgā tika būvētas Ford automašīnas, kas vēsturē iegājušas ar zīmolu Ford-Vairogs.
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra