Staburags.lv ARHĪVS

Žurnālā ‘‘Ilustrētā Zinātne’’

www.staburags.lv

2019. gada 4. janvāris 00:00

6
Žurnālā ‘‘Ilustrētā Zinātne’’

◆ Sapnis par nemirstību joprojām dzīvs. Nākotnē novecošana būs nevis kaut kas, kas jāpieņem un ar ko jāsadzīvo, bet gan slimība, ko var ārstēt.
◆ No Zemes dzīlēm līdz tālām galaktikām. Havaju salu pamati sniedzas 3000 kilometru dziļumā, bet no to augstākās virsotnes paveras skats uz tāliem Visuma nostūriem.
◆ Milzu raķetes atgriežas. Top jauna raķešu paaudze, kas varēs lidot pa taisnāko ceļu Saules sistēmā un ļaus pievērsties derīgo izrakteņu ieguvei no asteroīdiem.
◆ Mūzika veicina valodas prasmes. Zinātnieki atklājuši, kā ar mūzikas palīdzību attīstīt valodas prasmes.
◆ Daļiņas ceļo laikā. Iespējams, elementārdaļiņu pasaulē tagadne, pagātne un nākotne pastāv cita citai līdzās, un daļiņas netraucēti ceļo starp tām.
◆ 10 visplašāk izplatītie zinātnes mīti. Fakti apgāž iesīkstējušus mītus gan par rekordiem, gan par uzturu un hameleoniem.
◆ Āfrikas pērtiķi ceļoja uz Ameriku. DNS un fosilijas atklāj, ka pērtiķi šķērsoja Atlantijas okeānu miljoniem gadu pirms Kolumba, uz visiem laikiem mainot dzīvās dabas vēsturi.
◆ Zinātniekiem dimanti ir kā Šveices nazis. Dimantus var izmantot daudzās zinātnes nozarēs, un tie ļauj, piemēram, atklāt Zemes dzīļu sastāvu vai radīt jaunus supermateriālus.
◆ Atklājumi pasaulē. Kosmiskā zonde tuvojas objektam Koipera joslā. Rezistentas baktērijas zog mūsu taukus. Muskuļaudi atdzīvina robota pirkstu.
◆ Jautājumi un atbildes. Kā dzīst salauzts kauls? Kuram dzīvniekam ir vislabākais kažoks? Vai ir iespējama trīskārša varavīksne? ◆