Staburags.lv ARHĪVS

Neretas iedzīvotāji otrdien varēs BEZ MAKSAS izvingroties ar kampaņas “Kustinācija” iekustinatoriem

Anna Strapcāne

2018. gada 26. novembris 11:39

120
Neretas iedzīvotāji otrdien varēs BEZ MAKSAS izvingroties ar kampaņas “Kustinācija” iekustinatoriem

Otrdien, 27. novembrī, pl.16:00 notiks kampaņas “Kustinācija” pasākums Neretas pašvaldībā, bet pl.18:00 —  kultūras namā. Pasākumu visi interesenti var apmeklēt bez maksas.

Tuvākajās dienās “Kustinācijas” tūre, kuras laikā reģionu iedzīvotāji tiek mudināti vairāk nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm, piestās Neretā, Āraišos un Ciblā – atbilstoši nākamajiem vārdu salikuma “Kustinācijas tūre” burtiem (N, Ā, C).

No oktobra pašvaldībās, uzņēmumos, sabiedriskās vietās piestāj iekustinatori – profesionāli treneri, kas klātesošajiem parāda vienkāršu, bet efektīvu vingrojumu kompleksu un pastāsta, kā kustēties pareizāk, lai uzlabotu pašsajūtu un garastāvokli. Iekustinatori jau viesojušies Kandavā, Ugālē, Salacgrīvā, Tilžā, Ilūkstē.

“Ar vitālo kampaņu “Kustinācija” Veselības ministrija vēlas aktīvi iekustināt ikvienu un ilgtermiņā veicināt sabiedrības veselību. Ja ik dienu kustēsimies kaut dažus solīšus vairāk vai atspēkosim atrunu urdošo vēlmi rudenīgā dienā ieritināties dīvānā pie datora ekrāna, nevis doties pastaigā, tad pakāpeniski katrs kļūsim veselīgāki. Novēlu labu omu gan iekustinatoram, gan tiem desmitiem un simtiem cilvēku, kas apmeklēs mūsu tūres pasākumus!” norāda veselības ministre Anda Čakša.

Kustinatora tūres laikā iedzīvotāji arī paši varēs kļūt par kustinatoriem – aicinot savus draugus, ģimenes locekļus, radus un kolēģus kustēties biežāk, piemēram, iesaistot Kustinācijas kustībā kaut vienu draugu vai ģimenes locekli, mudinot nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm, organizējot iedvesmojošus pārgājienus, skrējienus, vingrošanu vai daloties pieredzē ar citiem par to, kā izdevies pārvarēt slinkuma urdošās atrunas. Labākie kustinatori saņems Kustinācijas tūres suvenīrus, kas noderēs fizisko aktivitāšu laikā.

Plānots, ka kampaņa "Kustinācija" uzrunās iedzīvotājus arī ar dažādām citām izglītojošām aktivitātēm, piemēram, profesionāla autoru komanda Viktors Lācis, Mareks Osovskis, Sandra Rozenštoka un Linda Šlēziņa izstrādās metodisko programmu dažādām mērķgrupām, kas būs pieejama ikvienam interesentam, lai mudinātu kustēties pareizi. Tāpat paredzēta izglītojošā programma bērnudārziem un skolām, veicinot veselīgu interesi par kustēšanos jau no mazotnes. Kampaņas gaitā plānots arī pozitīvā blakusefekta eksperiments, lai parādītu kustības ietekmi uz cilvēka labsajūtu, kā arī veselīgu hobiju iedzīvināšana, atrunu kliedēšana un citas aktivitātes. Kampaņas gaitai gada garumā varēs sekot līdzi arī sociālajos tīklos.

Facebook: https://www.facebook.com/KustiNacija/
Draugiem.lv: https://www.draugiem.lv/kustinacija/
Instagram: https://www.instagram.com/kusti_nacija/

Veselības ministrijas kampaņa “Kustinācija” tiek veikta ESF projekta „Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” (Identifikācijas Nr.9.2.4.1/16/I/001) ietvaros.