Staburags.lv ARHĪVS

Mednieki izveido apmācības laukumu

Mednieki izveido  apmācības laukumu

Neretas novada biedrība “Mednieku klubs “Vecmēmele”” sa­darbībā ar biedrību “Aiz­kraukles rajona partnerība” realizējusi projektu par  mednieku apmācības laukuma izveidi.


Pirms trim gadiem biedrība “Mednieku klubs “Vecmēmele”” ar Lauku atbalsta dienesta starpniecību realizēja projektu par pakalpojuma sniegšanu medību gaļas pirmapstrādei. Tas nozīmē, ka ar Eiropas Savienības atbalstu finansējums piesaistīts medību mājas izveidei. Līdz ar to mednieku namiņa telpās bijušā Aizkraukles rajona teritorijā esošajiem mednieku klubiem ir iespēja veikt nomedīto dzīvnieku pirmapstrādi, piemēram, dīrāšanu. Te izveidota arī gatavās produkcijas uzglabāšanas un laboratorisko izmeklējumu telpa. Dienā, kad pie medniekiem viesojās “Staburags”, uz dzinējmedībām ieradās ap 50 mednieku no plašas apkārtnes, tajā skaitā no Aizkraukles, Neretas, Ērberģes, Pilskalnes un arī tālākām vietām, piemēram, Aglonas.
Biedrības “Mednieku klubs “Vecmēmele”” vadītājs Atis Duks stāsta, ka loģisks turpinājums bija nākamais — 13,6 tūkstošu eiro vērtais — projekts — “Mednieku apmācības laukuma izveide”. Saistībā ar to labiekārtota mednieku mājas apkārtne, izveidots asfaltēts laukums. Par biedrības līdzekļiem labiekārtota arī pārējā medību nama apkārtne, tajā skaitā piebraucamais ceļš. Pirms tam šeit bija grantēti pievadceļi un laukums, un lietainā laikā tas nozīmēja arī pamatīgus dubļus. Tagad asfaltētais laukums ir viegli kopjams, kas ir svarīgi, strādājot ar medījumiem, un tas nozīmē arī asinis, dzīvnieku, putnu apmatojumu.
Par projekta naudu iegādāta mednieku šaušanas prasmju trenēšanai paredzētā šķīvīšu metamā mašīna. Eiropas naudas piesaistīšanas mērķis bijis arī ieinteresēt un iesaistīt medību procesā vietējās teritorijas — Neretas novada Mazzalves, Zalves un Pilskalnes pagastu — iedzīvotājus, jauniešus, mācot viņiem medību iemaņas, drošības tehniku, medījamo dzīvnieku selekcijas pasākumiem augstvērtīgu medību trofeju iegūšanu, medību infrastruktūras veidošanu (medību torņu būvniecība, “vārnu kāju” veidošana), attīstot šaušanas prasmi, izmantojot lidojošo māla šķīvīšu stendu, organizēt sacensības vietējo iedzīvotāju un mednieku starpā šaušanā pa lidojošu māla šķīvīti.
“Naudas varēja būt vairāk. Nācās investēt daudz privāto līdzekļu, bet piedalīšanās projektā bija labs pamudinājums sākt kaut ko darīt, citādi diez vai būtu saņēmušies,” saka Atis. Pēdējo gadu laikā pamatīgi uzlabotas arī pārējās ēkas, tajā skaitā pagrabs, kurā izbūvēta dzesēšanas telpa. ◆