Staburags.lv ARHĪVS

Aizkrauklietes smiltīs veido kokli

Sarmīte Drapāne

2010. gada 3. jūlijs 07:43

1222
Aizkrauklietes smiltīs veido kokli

Jau sesto gadu Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē, Kokļu dienās pulcējās vairāk kā 200 akadēmisko kokļu spēlētāju no visas Latvijas, arī no Aizkraukles.

Kokļu dienas Jūrmalā norisinājās piecas dienas, un tajās piedalījās 38 ansambļi, kopumā vairāk kā 200 koklētāju no visas Latvijas. Skolotājas Dainas Delveres vadībā turp devās arī 15 Pētera Barisona Aizkraukles mūzikas skolas audzēkņu. Šajā pasākumā šī skola piedalās ik gadu.
Daina Delvere teic, ka koklētājiem šogad ir iespēja piedalīties X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, bet pieļaujamais dalībnieku skaits esot tik niecīgs, ka nav bijis cerību iekļūt labāko vidū. Tāpēc jāizmanto iespēja doties uz kārtējām Kokļu dienām Jūrmalā. Kokļu dienu mērķis ir kopt un attīstīt kokles spēles tradīcijas un veicināt jaundarbu rašanos šim instrumentam. Katru gadu pasākumā piedalās kāds ievērojams mākslinieks, šogad — operdziedātāja Sonora Vaice.
Pētera Barisona Aizkraukles mūzikas skolas audzēknes nakšņoja Majoru pamatskolā un uz Jūrmalu devās, tā teikt, pilnā ekipējumā, līdzi ņemot gan matračus, guļammaisus un kokles, gan ķeblīšus, tautastērpus un citas nepieciešamas lietas. Ik dienu aizkrauklietes līdz ar citiem koklētājiem spēlēja mēģinājumos, bet vakaros atpūtās pie jūras. Tāpat kā citus gadus, arī šoreiz viena diena bija veltīta sportam. Viens no šīgada uzdevumiem bija no pludmalē atrodamajiem materiāliem izveidot savu oriģinālo kokli, to veidoja arī aizkrauklietes.
Tradicionāli Kokļu dienu koncerti notika Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā, arī Dzintaru koncertzāles lielajā un mazajā zālē. Šogad koklētāji muzicēja arī Horna dārzā, bet Kokļu dienas noslēdzās ar svinīgu gājienu pa Jomas ielu uz Dzintaru koncertzāli, kur ap 200 koklētāju no visas Latvijas, Jūrmalas pilsētas kori, kvartets “Tubalogia” un Operas soliste Sonora Vaice izpildīja trīs pirmatskaņojumus un Valda Zilvera skaņdarbu “Jāņu gunis”. Pēc koncerta dalībnieki tikās pie jūras un pie ugunskuriem mācījās latviešu dančus.